Na New York se řítí hurikán Sandy


			Na New York se řítí hurikán Sandy
28.10.2012 Pojistný trh

New York se připravuje úder hurikánu Sandy, který město zasáhne v pondělí. Od sedmi hodin večer se uzavře veřejná doprava a žáci mají ředitelské volno. 370 tisíc lidí na pobřeží bylo evakuováno.

New York není jediným městem, které vyhlásilo stav pohotovosti. Hurikánu se obává mnoho státu na východním pobřeží a zasáhnout by měl až 60 milionů lidí. Přípravná opatření rozhodně nejsou zbytečná. "Je to silná a nebezpečná bouřka," dodal starosta New Yorku Michael Bloomberg pro BBC.

Vítr o rychlosti 120 km v hodině budou doprovázet silné povodně ve střední oblasti Atlantiku, kde se nachází i New York. Lidé by raději neměli vycházet ze svých domovů. Guvernér Chris Christie z New Jersey naléhal na lidi, aby si nakoupili dostatek potravin pro případ, že by zůstali doma uvězněni na několik dní.

"Musíme být připraveni na nejhorší. Můžu být cynický a zlehčovat to, ale až ta bouřka přijde, a jestli bude silná, tak jak se předpovídá, budete si přát, abyste nebyli cyničtí," varoval lidi Christie. Bouře už komplikuje leteckou dopravu. Stovky letů z newyorských letišť byly zrušeny.

Sandy ukázala, co dokáže, už minulý týden, když v Karibiku zabila 60 lidí – 44 na Haiti a 11 na Kubě.

tn.cz

Zdroj: tn.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS