Chorvatsko bylo i letos jasnou letní jedničkou


			Chorvatsko bylo i letos jasnou letní jedničkou
11.10.2019 Produkty

Pojďme se společně podívat na trendy ve výběru a sjednávání cestovního pojištění pro letošní léto. 20 % Čechů zamířilo letos do Chorvatska, muži častěji sjednávají pojištění na poslední chvíli, naopak ženy jsou svědomitější. Vyplývá to z údajů společnosti Top-Pojištění.cz.

Jaké jsou nejoblíbenější destinace? 

Pokud vás zajímá, kam nejčastěji vyrážejí čeští dovolenkáři v létě, zásadní překvapení rozhodně nečekejte. „Tento trend se dlouhodobě nemění. Z našich dat z letošního roku i ze statistik předchozích letních sezón vyplývá, že tou top destinací je stále Chorvatsko. Pro tuto cílovou destinaci bylo letos v létě sjednáno více než 20 % všech smluv, na dalších místech se pak nejčastěji objevovalo Slovensko, Itálie a Rakousko.“ odpovídá na první položenou otázku David Derka zástupce společnosti Top-Pojištění.cz, která nabízí nejpřehlednější porovnání cestovního pojištění v ČR. 

Pokrok nezastavíš 

Další naše otázka směřovala na to, zda v Top-Pojištění.cz sledují, z jakých zařízení si klienti své cestovní pojištění sjednávají. „Ano, samozřejmě, tento údaj je pro nás velmi důležitý. A můžeme vám říci, že výsledek nás i přes poměrně vysoká očekávání stejně překvapil. Zjistili jsme, že téměř 30 % všech smluv bylo sjednáno přes mobil. Pro porovnání, v roce 2015 bylo takto sjednaných smluv pouze přibližně 5 %.“ odpovídá David Derka a vzápětí ještě dodává: „Navíc lze dle našich odhadů očekávat, že tato čísla stále porostou a příští rok by se údaj mohl pohybovat až kolem 50 %, tedy přibližně polovina všech smluv cestovního pojištění by mohla být sjednána právě přes chytré mobilní telefony.“


Mohlo by vás zajímat: ČNB: Evropská rada pro systémová rizika varuje Česko!


Pár zajímavostí ze statistiky 

Jelikož je od přírody člověk tvor zvědavý, ani my jsme neodolali a i k tomuto tématu jsme si vyprosili pár zajímavých poznatků, které ze sestavených statistik vyšly najevo. „Každý rok, když dáváme dohromady po jednotlivých sezónách čísla ze statistik, najde se něco, co nás překvapí. Pro zajímavost můžeme vypíchnout třeba to, že skoro 70 % klientů si nechává sjednávání cestovního pojištění až na poslední chvíli a sjednává je do dvou dnů před plánovaným odjezdem. Tento trend pozorujeme už od roku 2015. Podle údajů také můžeme vidět, že pojištění častěji objednávají muži a pokud jej objednává žena, sjednává je více než 4 dny před odjezdem a nejčastěji se jedná o pojištění pro celou rodinu. V rámci statistik měříme třeba i to, jak rychle si klienti pojištění objednávají. Tak se nám podařilo vypozorovat, že lidé do 35 let věku si pojištění zvládnou sjednat do 3 minut, lidé ve věku do 55 let si pak cestovní pojištění sjednají cca do 6 minut.“ odpovídá s úsměvem Petr Čermák produktový manažer pro cestovní pojištění u Top-Pojištění.cz.


Mohlo by vás zajímat: Překvapení: Lloyd´s hlásí vysoký zisk za 1. pololetí 2019


Jaké jsou trendy při výběru cestovního pojištění?

Naše poslední otázka se týkala výběru cestovního pojištění a trendů s tím spojených. „Z celkových čísel dokážeme vyčíst, že i když se snížil počet dní dovolené, na kterou klienti vyráží, tak oproti tomu zase cestují stále častěji. A i ve výběru produktů je vidět rok od roku posun a rozhodně se jedná o posun k lepšímu. Pokud bychom údaje porovnali třeba s rokem 2015, bylo z objednaných smluv zřejmé, že hlavní prioritou klientů je cena daného pojištění a tak dominovaly produkty s nejnižší cenou často bez ohledu na jejich obsah. V poslední době se ale tento trend mění a ze statistik je zřejmé, že klienti už nehledají pouze nejlevnější pojištění, ale jsou si vědomi toho, jak důležitý je obsah produktů a výše jednotlivých limitů daného pojištění. Vybírají si tak produkty s výrazně vyššími limity a navíc častěji do smlouvy zahrnují i některé z nabízených připojištění ve spojitosti s tím, o jaký typ dovolené se jedná. Tyto trendy nás samozřejmě nesmírně těší a jsme rádi, že si lidé začínají uvědomovat, jak křehké může naše zdraví být a tak je důležité jej chránit a v průběhu zahraničních cest být vždy připraven na situace, které nás mohou potkat.“ A těmito pozitivními slovy uzavírá Petr Čermák náš rozhovor v Top-Pojištění.cz.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články