ČSOB koupila porovnávač Top-Pojištění.cz


			ČSOB koupila porovnávač Top-pojištění.cz
25.4.2016 Akvizice a fúze

Portál Top-Pojištění.cz, jeden z nejsilnějších hráčů českého internetu na poli porovnání pojistných produktů pojišťoven, byl prodán české bankovní skupině ČSOB. Bude mít změna vlastníka vliv na funkci porovnávače?

Informaci o změně majitele Top-Pojištění.cz jako první přinesl v pátek 22. dubna portál E15.cz, s odvolání na člena představenstva Marka Ditze. Porovnávač by měl nadále fungovat nezávisle na pojišťovně ČSOB.

Skupina ČSOB nemá podle vyjádření Ditze zájem na upřednostňování svých produktů ve výsledcích porovnávače a podobně jako v případě stránek patia.cz, nechce znevýhodňovat ostatní pojišťovny. Ředitel belgické skupiny KBC, do níž banka ČSOB patří, v rozhovoru pro E15.cz připustil, že v tuzemském pojišťovnictví ČSOB dosud zaostávala za konkurencí. „Je jasné, že s tím musíme něco udělat. Už nyní podnikáme kroky pro zvýšení organického růstu, ale pokud se v příštích dnech na trhu uvolní k prodeji nějaký byznys, který by šlo koupit, rozhodně o tom budeme uvažovat,” řekl E15 šéf KBC Johan Thijs tentýž den.

Banka chce akvizicí profitovat i z klientů, jimž z různých důvodů nevyhovují pojišťovací produkty ČSOB. „Jako banka nepotřebujeme klientům za každou cenu tlačit jenom naše produkty, pokud nejsou nejlepší. Když jsem obchodník a stojím na straně klienta, tak nemám zájem mu prodat něco, co se následně neukáže jako nejlepší,“ dodal Ditz.

Společnost Top-Pojištění.cz s.r.o. byla založena 1. listopadu 2005, tehdy pod názvem Pojištění online s.r.o. V prosinci 2005 došlo k přejmenování na Top-Pojištění.cz s.r.o. a spuštění vůbec prvního srovnávače povinného ručení na internetu. Dosud bylo Top-Pojištění.cz součástí velké rakouské finanční skupiny GrECo JLT.

V roce 2014 portál Top-Pojištění.cz utržil téměř 19 milionů korun a hospodařil se ziskem 4,5 milionu. V současnosti má 260 tisíc klientů.

Zdroj: E15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články