Jak jsme v létě cestovali?


			Jak jsme v létě cestovali?

Kam jsme v létě cestovali, jak, jaká připojištění jsme voli s porovnáním z loňským rokem? Na to odpoví následující článek.

Předně se nabízí porovnání s letní sezónou z roku 2017, kdy lidé pokračují v trendu z minulých let a více cestují. Základem pro stále větší množství cest je daleko větší dostupnost cest, objevování stále nových destinací, velmi příznivé ceny letenek a stejně jako stále větší příklon k cestám organizovaným soukromě bez cestovních kanceláří. Přesto častěji vyrážejí větší skupiny lidí okolo čtyř a výše.

Lidé si často úplně vše zařídí a nastudují dopředu, není výjimkou, právě naopak, že celé menší i většiny skupiny odjíždění s přesnými itineráři každého dne nebo minimálně se seznamem míst k vidění v dané destinaci či destinacích.

Současně lidé dle cestovního pojištění cestují na kratší dobu vícekrát do roka díky dostupnosti cest, celoročním nabídkám letenek a různých akcí, které takto činorodé cestovatele znovu a znovu motivuje vyrazit. Dnes je naprosto běžné, že lidé mají vymyšlené a zajištěné cesty i na další půl rok nebo i rok i déle dopředu. Tento trend stále narůstá, je vidět, že náš národ cestování opravdu baví. Unikátní je samostatnost řady cestovatelů a schopnost vše zařídit včetně domluvy s hotelem, místním transferem, autopůjčovnou a dalšími službami v místě dovolené.


Mohlo by vás zajímat: Jak se chtějí pojišťovat mileniálové v Německu a v Rakousku?


Jaké je délka našich cest za rok 2018?

Počet dní strávených na dovolené u klientů v průměru klesl primárně u cest, kde jsou dospělí bez dětí. Naopak takové páry, jednotlivci i skupiny pak vyrážejí opakovně během roku na několik různých dovolených.

Rodiny pak dávají přednost obvyklé 14 denní dovolené, kdy si chtějí pořádně odpočinout a dopřát zážitky i svým dětem. Někdy je zřejmý mírný odklon i ke dvěma týdenním dovoleným s dětmi, které proběhnou v různých termínech.


Mohlo by vás zajímat: Nesou vinu za pojistné podvody samotné pojišťovny?


Jak jsme přistupovali k uzavření pojištění letošní léto?

Poslední roky lidé častěji nechávají sjednání pojištění na poslední dny. Je to pochopitelné, lidé si již zvykli si na rychlost a online sjednání. Včetně snadného porovnání nabídek až po platbu kartou online.

Dokumenty pak mají v e-mailu a je tak časté, že si pojištění sjednávají těsně před nástupem do letadla nebo v autě po cestě. Ukazuje se, že všechny moderní technologie včetně online nakupování služeb jsou na našem trhu velmi oblíbené a lidé je rádi a opakovaně používají. 

Kam nás to letos nejvíce táhlo? Prozradíme Vám TOP destinace

Známe TOP 5 destinací českých cestovatelů, a jak by se dalo čekat, vede tradičně Chorvatsko, které je číslo jedna našich cest.

Strávit pár dní na dovolené s oblíbenou knihou je přes prázdniny splněným snem. Pokud však máte obavy z létání, dalekých cest nebo dovolená mimo Evropu pro Vás nepřichází v úvahu, pak vsaďte na osvědčené a opravdu velmi oblíbené Chorvatsko, protože toto plně platilo o našich dovolených v letošním roce. Zopakoval se tak po několika letech za sebou trend, kdy právě Chorvatsko je naším častým cílem letních plánů.

Chorvatsko je oblíbené a levné. I přesto si mnozí myslí, že tato země nabízí jen davy českých turistů, což je samozřejmě chybná informace. Jadranské moře může být skvělá dovolená pro kohokoliv. Proč tedy nevyrazit do Chorvatska i v roce 2019?

Další místa obsadily destinace Slovensko, Itálie, Německo a Rakousko. Cestovatelé se stále častěji vydávají do luxusnějších či vzdálenějších destinací.

Na Slovensku vedou Tatry a to hlavně ty Vysoké, déle lázně a koupele v Piešťanech, Trenčianské Teplice nebo Dudince. Slovenskou hvězdou posledních let pro celé rodiny jsou Nízké Tatry pro nenáročné túry a pěší turistiku.


Mohlo by vás zajímat: Brexit: Co hrozí pojistitelům?


 V Itálii je největším lákadlem hlavně moře a věčné město měst slavný Řím. Letovisek u moře je skoro nekonečně a jejich přelidněnost v létě je doslova pověstná a řadu lidí tu tvoří právě našinci. Určitě stojí za návštěvu Benátky nebo překrásná Florencie.  Na jihu je to pak Sicílie, která je velmi častým cílem a její obliba stále roste.

Německo Vás pak lákalo hlavně pro svá středověká a barokní města. Alpy na jihu jsou oblíbenou destinací českých turistů nejen v Itálii, ale i v Německu. V Německu se obnovuje zájem o sever jako je Rujána nebo Usedom.

Rakouské Alpy jsou pověstným cílem turistů z naší země. Mezi městy vede tradičně Vídeň, Salzburg, Štýrský Hradec nebo nám celkem blízký Linec.

Jaké jsou další časté destinaci v hledáčku našinců?

Díky příznivějšímu politickému prostředí se letos cestovalo celé léto do severní afriky. Hvězdami těchto cest, často zajištěných přes cestovní kanceláře jsou Egypt, Tunisko nebo Turecko.

U severoafrických zemí zaměřených na masový turismus nadále pokračuje trend výstavby další a dalších rozsáhlých letovisek. Přesto jsou dovolené v těchto zemích často řazeny mezi ty cenově dostupné. Trend obliby u destinací Egypt, Tunisko a Turecko nadále roste, a pokud nevznikne nějaký důvod sem nejet, dá se očekávat, že v roce následujícím budeme opět vyrážet k moři právě sem.


Mohlo by vás zajímat: ERGO prodává dceru v Rusku. AXA opouští Ukrajinu


Roste trend, kdy si uživatelé při výběru cestovního pojištění cíleně volí vyšší limit krytí

Důkazem větší obezřetnosti a opatrnosti je i klienty požadovaná výše limitů pojistného krytí léčebných výloh, která je nadprůměrná a dosahuje 5 milionů korun. Naprostým základem je pojištění léčebných výloh pro případ náhlého onemocnění či úrazu. Pojištění navíc kryje i náklady na ambulantní vyšetření, neodkladné lékařské zákroky, převoz pacienta či přepravu ostatků.

Tento základ však Češi nadstandardně rozšiřují o pojistné krytí dalších rizik, jako je pojištění odpovědnosti, zavazadel, stornopoplatků či úrazů. Právě finanční krytí úrazů patří mezi nejčastější připojištění cestovního pojištění, více než dvě třetiny smluv právě toto rozšíření zahrnují 25 % rodinných smluv a navíc obsahuje i připojištění zavazadel.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články