CreaSoft představuje nový srovnávač majetkového pojištění ZETEO pro poradce


			CreaSoft představuje nový srovnávač majetkového pojištění ZETEO pro poradce
2.11.2018 Produkty

V červencovém rozhovoru mluvil ředitel společnosti CreaSoft Tomáš Síkora o dokončení vývoje modulu majetkového pojištění, nástroje na porovnání finančních produktů ZETEO. Nyní je majetkový modul už nasazen u zákazníků. Specialistky pojistných produktů Marcely Machové jsme se zeptali, co všechno tato InsurTech inovace umí.

Mohla byste ve zkratce popsat, na jakém základě majetkový modul ZETEO funguje?

U majetkového modulu, stejně jako u modulu aut, umožňuje ZETEO zobrazit a srovnat vhodné nabídky integrovaných pojišťoven včetně přesné kalkulace ceny pro zákazníka.  Uživatelsky jednoduché ovládání, příjemný design a procesní rychlost je naším standardem. Vybrané majetkové pojištění může poradce sjednat na jeden klik a bez nutnosti cokoli tisknout.

Jak si produkt poradí s novými pravidly distribuce, které přináší zákon o distribuci pojištění?

Soulad s požadavky legislativy je právě zásadní přínos našeho řešení. Nejen, že ZETEO umí srovnat vlastnosti produktů a vybrané pojištění on-line bezpapírově sjednat, ale především řeší všechny povinnosti distributora dle zákona o distribuci pojištění a zajištění platného od 1.12.2018.

V principu je proces záznamu z jednání a všech povinných dokumentů v ZETEO plně digitalizován, obsah textů je centrálně řízen zprostředkovatelskou firmou, a obchodník tak nemá žádnou významnou administrativní zátěž. Všechna data se samozřejmě uchovávají dle pravidel GDPR a zasílají do informačních systémů zákazníků.

Zdroj: YouTube

Kolik pojišťoven je aktuálně do majetkového modulu zapojeno?

V tuto chvíli srovnáváme produkty šesti pojišťoven, další dvě pojišťovny jsou ve fázi implementace s termínem do konce roku a poslední bude doplněna během prvních měsíců roku 2019. S výjimkou České pojišťovny a Generali, které nejsou zatím bohužel technicky připraveny, tak budeme schopni srovnat nabídky celého trhu.

A jak přivítali srovnávač klienti?

Náš srovnávač na pojištění vozidel používá aktuálně 21 firem. Těší nás, že naprostá většina postupně do praxe zavádí i majetkový modul a přibývají i ti, co mají auta historicky od konkurence, ale majetek chtějí od nás. Pokud bych byla pojišťovacím zprostředkovatelem, pracovala bych s takovým pracovním nástrojem s nadšením. Zatím vše nasvědčuje tomu, že stejné pocity sdílejí i naši klienti.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články