Direct přináší do pojištění flotil absolutní volnost


			Direct přináší do pojištění flotil absolutní volnost
12.10.2016 Produkty

Direct začal s obměnou svého portfolia pojištění pro firmy - jako první přichází na řadu pojištění flotil. V jeho rámci se představuje řada novinek: ať už jde o pojistný limit 250 milionů Kč u povinného ručení, přes havarijní pojištění stroje při jeho činnosti až po GAP pojištění i pro vozidla nad 3,5 t (s limitem 1,5 milionu Kč).

Podoba flotilového pojištění vznikala na základě představ majitelů flotil – od drobných podnikatelů, přes větší vozové parky, kamionové dopravce nebo zemědělce. Pojištění se přitom vztahuje i na vozidla poháněná elektrickou energií (např. elektrobusy, elektromobily).

Základem je flexibilita

Ve flotilovém pojištění není zdaleka samozřejmé, aby umožňovalo libovolně kombinovat rozsah krytých rizik nebo doplňková připojištění. Direct respektuje specifické představy každého klienta, proto se nové flotilové pojištění neomezuje na předdefinované balíčky. „Tento princip je přitom možné uplatnit na každé jednotlivé vozidlo ve flotile, ať už jde o kategorii do nebo nad 3,5 t,“ upřesňuje Patrik Nový, produktový ředitel podnikatelského pojištění Directu.

Novinky v pojištění

V pojištění pořizovací hodnoty vozidla (tzv. GAP pojištění), které se v rámci flotilového pojištění využívá výrazně častěji než u privátních vozidel, jsou nabízeny jedny z nejvyšších pojistných limitů na trhu – u vozidel do 3,5 t až do 1 250 000 Kč, v kategorii nad 3,5 t je strop limitu na 1 500 000 Kč.

U povinného ručení jsou k dispozici pojistné limity 50, 100, 150, 200 a 250 milionů Kč.
„Srážka Pendolina s kamionem u Studénky jasně ukázala, že vysoké limity mají své opodstatnění.
I jediná nehoda může být pro dopravce likvidační. Vysoké limity přitom cenu pojištění nevystřelují do závratných výšin,“
připomíná Patrik Nový.

Direct nově nabízí také havarijní připojištění pracovního stroje, které hradí ty škody, které na vozidle vzniknou při jeho činnosti mimo pozemní komunikace. Pojištění strojních součástí vozidla se u Directu uzavírá také v rámci jedné flotilové smlouvy.

Suverénní asistenční služby

Extra pozornost byla věnovaná domácím i zahraničním asistenčním službám pro vozidla do i nad 3,5 tuny – se zvlášť výhodnými podmínkami pro soupravy. U nich se totiž nerozlišuje, zda je návěs pojištěný u Directu, nebo nikoliv. V praxi to znamená výrazné zjednodušení, když dojde k pojistné události. Asistence se zkrátka vztahuje na tahač i návěs.
K dispozici jsou asistence v základní a maximální variantě. U druhé jmenované je pak celá řada služeb bez jakéhokoli peněžního limitu. „Týká se to i silniční služby a opravy na místě, odtahu nebo vyzvednutí vozidla,“ doplňuje Patrik Nový. Ostatní pojistné limity jsou nastaveny 

Srozumitelnost a jednoduchost

Direct do podnikatelského pojištění přináší filozofii, která se osvědčila v pojištění pro lidi – lidsky psané dokumenty, přehledná a srozumitelná smlouva a žádné háčky. „Otevřeně klienty informujeme o tom, co pojištění kryje ale i nekryje. Tyto informace považujeme za stejně důležité. Přesto stále není běžné, aby se o nich klient automaticky dozvídal,“ říká Patrik Nový. Ve snadno pochopitelném stylu jsou formulované také pojistné podmínky.

 

Zdroj: Direct pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články