DIRECT představuje nové povinné ručení a havarijní pojištění

22.10.2015 Produkty

DIRECT pojišťovna pokračuje s nabídkou pojištění, která se svým charakterem a parametry vymyká běžným standardům. Důkazem je nové povinné ručení a havarijní pojištění, které na českém trhu nemá obdoby. DIRECT se rozhodl dát řidičům úplně volnou ruku v tom, jak si pojištění poskládat. Nabízí pouze doporučení, která vycházejí z reálných potřeb majitelů motorových vozidel.

Povinné ručení

Povinné ručení DIRECTU kromě standardních a osvědčených řešení přidává do tohoto zákonného pojištění i nemalou dávku inovací. DIRECT dává klientům naprostou svobodu výběru.

Nejvyšší limit na trhu

Novinka rezignovala na zažité poměry a nenutí majitele aut si v rámci povinného ručení sjednávat i pojištění či služby, které de facto nevyužijí. Každý si tedy může zvolit balíček s vysokým krytím škod i bez jakýchkoli jiných specialit. Tento balíček obsahuje nejvyšší limit krytí škod, který činí 250 milionů korun.

Doporučení, žádné podmínky

Povinné ručení DIRECTU poskytuje zájemců celkem čtyři doporučení, která byla zvolena podle toho, co motoristé s auty na cestách nejčastěji řeší. S ohledem na to dostala tato doporučení také svoje názvy. „Nechtěli jsme žádné standardy, komforty a platiny, důležitá v pojmenování byla od začátku srozumitelnost, pro koho doporučení je. Klient si ho může navíc upravit podle vlastních požadavků. Dostane tak svoji originální verzi,“ doplňuje Patrik Nový.

Srozumitelnost a jednoduchost

Zvláštní důraz byl u povinného ručení kladený na transparentnost všech dokumentů – týká se to jak přehledných smluv (každá smlouva na jedné straně jasně poskytuje informace o tom, co je pojištěné), tak pojistných podmínek. DIRECT se vyhýbá všem skrytým háčkům, hvězdičkám a zmínkám pod čarou.

Povinné ručení DIRECT nabízí s pojmenováními:
Mám to nejnutnější - je určeno pro ty, kteří hledají jen základní minimum, jezdí málo nebo mají auto spíše jen na odvoz nákupů v okolí bydliště než na výlety

Vozím rodinu - hodí se především rodičům, kteří chtějí mít jistotu, že v případě nehody bude postaráno o celou jejich rodinu

Vždycky dojedu - ocení ti, kteří si život bez auta neumí představit a je pro ně kvůli pocitu komfortu nebo práci důležité se spolehnout, že pokaždé dorazí do cíle

Mám tam všechno - poslouží těm, kteří nenechávají věci náhodě a chtějí maximální ochranu jak pro případy, kdy způsobí škodu někomu jinému, tak pro škody na svém automobilu

direct povinné ručení

Povinné ručení DIRECTU se nad rámec svého základu (tedy pojištění škod, které motorista způsobí někomu jinému na majetku či na zdraví) může skládat ze tří vrstev:

Asistenční služby

 • asistence při nehodě
 • asistence při poruše vozidla
 • poskytnutí náhradního vozidla i pro viníka nehody (až na 10 dní)
 • řešení drobných nepříjemností (vybitá baterie, defekt pneu, čerpání chybného paliva apod.)
 • asistence v zahraničí (doprava posádky do cíle cesty, úschova vozidla, náhradní vůz atd.)

Připojištění

 • pojištění skel
 • úrazové pojištění posádky
 • garance ceny na 3 roky
 • pojištění zavazadel
 • 5 milionů Kč v případě smrti obou rodičů při nehodě

Ochrana vozidla (havarijní rizika)

 • pojištění nehody vozidla
 • pojištění odcizení a vandalizmu
 • pojištění přírodních nebezpečí
 • pojištění poškození zvěří

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění DIRECTU chrání pojištěné vozidlo před všemi známými riziky, tedy před nehodou, odcizením a vandalizmem, před přírodními nebezpečími i poškození zvěří. Setjně jako u povinného ručení, má klient možnost si pojištění sestavit.

Hlavně srozumitelně

V rámci celého pojištění se pozornost soustředila na srozumitelnost a přátelskost textů (pojistných podmínek, smluv), ale i na jednoduchost sjednání.
DIRECT zájemcům o havarijní pojištění pomáhá s výběrem nabídkou třech doporučení, která mají jasné a srozumitelné názvy a které si může motorista upravit podle vlastního uvážení:

Uřídím to – vztahuje se na ty, kteří se neobávají dopravní nehody (toto riziko si mohou připojistit), ale chtějí mít jistotu v případě, že jim vozidlo poničí ostatní okolnosti, nad kterými nemají kontrolu (zloději, přírodní nebezpečí, zvířata).

Řeším možnost nehody – pro ty motoristy, kteří se bojí následků nehody. V ceně navíc získají základní ochranu před zloději, vandaly a poškození zvěří a také pojištění skel.

Počítám se vším – jasně definované doporučení, které obsahuje kompletní ochranu vozidla včetně pojištění skel, úrazového pojištění posádky a pojištěných zavazadel.

Řešení pro starší vozidla

DIRECT napravuje reputaci havarijního pojištění jako produktu, který se hodí jen pro nová a zánovní vozidla. „Nabízíme totiž čtyři pojistné částky – 20, 50, 70 a 100 tisíc Kč, z nichž si může motorista vybrat tu, kterou považuje za nejvhodnější pro své auto. Významně tak ušetří na platbě za pojištění, a přesto je jeho vozidlo rozumně pojištěné,“ vysvětluje Patrik Nový, produktový ředitel DIRECT pojišťovny.

Další služby

K havarijnímu pojištění si motorista může přidat také domácí a zahraniční asistenční služby (v základu má zajištěnou pomoc v případě nehody) a další pojištění (zavazadel, skel, úrazu nebo tzv. GAP pojištění). Rozhodnout se může také pro územní platnost pouze v České republice nebo v Evropě. Havarijní pojištění lze navíc sjednat na jedné smlouvě s povinným ručením a z něj současně DIRECT převádí na havarijní pojištění také bonus.

direct havarijní pojištění

Zdroj: DIRECT Pojišťovna, a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články