Nové povinné ručení Allianz zahrnuje i živelná rizika


			 Nové povinné ručení Allianz zahrnuje i živelná rizika
22.9.2010 Produkty

Nadstandardní služby, ale i cenu, která je konkurenceschopná, to vše zahrnuje nové povinné ručení Allianz pojišťovny. Motoristům ho pojišťovna nabídne počínaje říjnem letošního roku.

Nový produkt zajišťuje širokou pojistnou ochranu a umožňuje volbu jednotlivých rizik podle toho, čeho se řidiči nejvíc obávají. Novým povinným ručením Allianz šoféři nechrání pouze své okolí, ale také sami sebe.


Tři nové balíčky povinného ručení

Řidiči dostanou na výběr ze tří balíčků, které se od sebe budou lišit nejen limity plnění, ale především škálou krytých rizik. Balíčky Normal, Optimal a Exkluziv budou obsahovat standardní krytí ve výši 35, 50 a 100 miliónů korun. Součástí balíčku Normal bude kromě základních asistenčních služeb také úrazové pojištění dětí, pojištění přípojného vozíku a malého motocyklu.

Balíček Optimal bude mít ve srovnání s balíčkem Normal pojistné krytí ve výši 50 miliónů korun, bude pojišťovat stejná rizika jako balíček Normal, ale kromě toho bude obsahovat i riziko poškození vozidla zvířetem (to když třeba zvířecímu škůdci zachutnají elektrické kabely vašeho vozu...). Škody až do 100 000 korun za nešťastného majitele v tomto případě zaplatí Allianz. Pojištěna budou i živelná rizika a střet se zvířetem.

Součástí produktu je i garance MOBILITY, díky které pojišťovna garantuje v případě, že řidič zůstane následkem nehody na invalidním vozíku, výplatu až čtvrt milionu korun na nový vůz a až 15.000 Kč ročně na jeho provoz.

Balíček Exkluziv nezůstává nic dlužný svému názvu a obsahuje všechno, co balíček Optimal. V rámci produktu garance MOBILITY je však plnění dvojnásobně vysoké (tedy půl miliónu korun na nový vůz a na provoz až 30 000 korun ročně).

Všechny novinky navíc Allianz zavádí bez spoluúčasti, takže škodu dostanou motoristé zaplacenou do poslední koruny.


Vyřizování škody, způsobené provozem jiného vozidla

Zcela nově Allianz pojišťovna přichází v rámci povinného ručení s nabídkou doplňkového pojištění pro případ škody na vozidle, způsobené provozem jiného vozidla. Motorista se sjednaným povinným ručením u Allianz tak bude mít výhodu, že mu Allianz pojišťovna nebude pouze pomáhat s kontaktem na druhého pojistitele, ale škodu na jeho vozidle mu sama uhradí. Stejně tak zajistí na své náklady odtah do opravny a zapůjčení náhradního vozidla. Nebude tedy vůbec muset ztrácet čas s vyřizováním škody u jiné pojišťovny a využije kvalitních likvidačních služeb Allianz.

Motoristé podle slov Pavla Prokše z Allianz pojišťovny zaplatí za povinné ručení méně nebo přibližně stejně, jako doposud.

"Varianta Normal s limitem pojištění 35 miliónů korun přijde v případě nového produktu na 2991 korun, zatímco u starého produktu to bylo 3 305 korun," uvedl Prokš s tím, že je pouze na motoristech, kterému z balíčků dají přednost.


Malus "žije", ale jenom  papírově

"Nejlepším kritériem pro hodnocení řidiče je bezesporu bonus nebo malus. Je však veřejným tajemstvím, že bonus pojišťovny přidělují nezávisle na škodním průběhu," otevřeně komentoval situaci na českém pojistném trhu předseda představenstva pojišťovny Allianz Jakub Strnad.

Dodal, že žádný řidič nejezdí s malusem (t.j. s přirážkou k povinnému ručení). Každá pojišťovna akceptuje řidičovo čestné prohlášení a malus mu odpustí, i když je z databáze vidět, že řidič nejezdí bez nehod. Každá pojišťovna zřejmě doufá, že se řidič umoudří.

"Allianz v budoucnosti nebude akceptovat čestná prohlášení a bude vycházet z databáze škod. Víme o tom, že 5 % řidičů způsobuje opakovaně škody. Mrzí nás, že trh nevyužívá malusovou stupnici, protože kdyby systém zahrnoval postihy ve výši 200 a 300 %, řidiči by korigovali svou agresivní jízdu. Dokazují to zkušenosti z Ameriky i Velké Británie," uzavřel Strnad.

Zdroj:

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články