Programy pojištění vozových parků


			Programy pojištění vozových parků
23.10.2008 Produkty

Programy pro pojištění vozových parků umožňují zvýhodnit klienta proti individuálnímu pojištění. Výši pojistného lze snížit formou slev, odlišných sazeb, případně i dalších benefitů. To jsou hlavní důvody ke sjednání pojištění vozového parku. Na konferenci, kterou tento týden pořádala Asociace českých pojišťovacích makléřů, to konstatovali Václav Runštuk a Petr Svoboda z pojišťovny Kooperativa.

Klient si musí sám vybrat vozidla, což je – zejména u mužů - povinnost více než příjemná. Pak už stačí auta předat makléři, který vystavuje přihlášku do pojišťovny. Časová úspora je jasná, protože odpadá dílčí předpis pojistného i povinnost platit jednotlivě pojistné.

V programu BUSINESS FLEET je stanoveno oscilační pásmo, vyúčtování se provádí jednou za rok a platí se pouze při překročení oscilačního pásma. Jak uvedl Petr Svoboda, jen u dvou případů z 80 flotil se dělalo doúčtování, jinak se do programu vždy klient „vešel“.

Program BUSINESS FLEET přináší výrazné snížení pracnosti a správních nákladů u klienta, makléře i pojišťovny.

Příklad České pošty

Úsporu dokumentovali zástupci pojišťovny Kooperativa na případu vozidel České pošty.

Ta disponuje 4200 vozidly. Z důvodu přehlednosti byla vozidla rozdělena na 7 Business Fleet podle jednotlivých regionů. V každé části je okolo 400 až 1000 vozidel. Pojistné se pohybuje v řádech desítek miliónů korun.

Česká pošta nakoupí vozidla, požadavek na pojištění předá je makléři a ten předá přihlášku do pojištění pojišťovně a zpravidla vystaví doklad o pojištění a Zelenou kartu. Pojišťovna zaeviduje vozidlo do programu BUSINESS FLEET.

Úspory

Odpadá dílčí předpis pojistného i dílčí platba pojistného klientem. Koncem roku dojde k vyúčtování. Pojišťovna vyhodnotí pohyb vozidel v průběhu pojistného roku a v případě dodržení oscilačního pásma naúčtuje další pojistné. Při překročení oscilačního pásma jednorázově doúčtuje doplatek za pojistný rok nebo zašle vratku pojistného.

Za dobu trvání flotilového pojištění Česká pošta nepřekročila oscilační pásmo.

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články