Spadlý strom přeťal dům vedví, škodu uhradila Maxima pojišťovna


			Spadlý strom přeťal dům vedví, škodu uhradila Maxima pojišťovna
20.9.2018 Produkty

O pojištění, pojistných smlouvách a pojišťovnách obecně toho bylo napsáno spoustu. Avšak důležitější je poukázat na konkrétní případy, kdy pojištění splnilo svůj účel a pomohlo v tíživé situaci. Silným příběhem je zkušenost klientky Maxima pojišťovny, paní D., jejíž dům byl silně poničen pádem stromu ze sousedního pozemku.

Se sjednáním vhodného pojištění i následným řešením škody pomohla paní D. společnost Srovnávač.cz. Tento internetový srovnávač pojistných produktů se na pojištění majetku jako jeden z mála dlouhodobě zaměřuje.

Viníkem této nešťastné události byl silný vítr, který porazil strom a ten následně prorazil střešní konstrukci. Poškození bylo rozsáhlé. Zničena byla nejen střešní krytina, bednění střechy ale i některé části interiéru. Jak uvádí majitelka nemovitosti, v interiéru byla poničena zejména starožitná knihovna. Tato stavba původně sloužila jako rekreační objekt, který byl posléze přebudován na trvalé bydlení.


Mohlo by vás zajímat: Bundesliga odstartovala. Jak je pojištěný německý fotbal?


„Pojistit dům u Maxima pojišťovny nebyl můj nápad, ale mého kamaráda. Říkala jsem si, že tady u nás na vesnici se přece nemůže nic stát, tak na co pojišťovat dům,“ děkuje svému kamarádovi paní D. Nyní je za jeho nápad ráda, neboť škody na nemovitosti přesáhly 200 tisíc korun.

Jak se celá událost seběhla?

Maxima pojišťovn, pád stromu 1

Stalo se to jedné březnové noci. Podle vyprávění paní D. už od pozdních odpoledních hodin silně foukalo a obloha byla temná. Dokonce vypnuli proud. „Byla jsem z toho nervózní, celý večer jsem to sledovala a pro jistotu jsem vše pozavírala a zabezpečila. V jednu hodinu mě vzbudila obrovská rána, znělo to děsivě. Rychle jsem vyskočila z postele a běžela jsem do prvního patra, odkud byl slyšet lomoz. Když jsem otevřela dveře do podkrovního obývacího pokoje, zůstala jsem stát jako opařená. Ve střeše byla díra, kterou prorazil sousedův smrk! Jako v transu jsem s otevřenou pusou zírala na tu pohromu a ani se nehnula. Celou hororovou chvíli podtrhoval kvílející vítr, který se proháněl podkrovím,“ popisovala hrůznou událost klientka Maxima pojišťovny.

Ze šoku paní D. vytrhnul zvonek. Byl to soused, kterého vzbudil hluk, a když zjistil, co se událo, běžel zkontrolovat, zdali se nestalo neštěstí. Poté byli majitelkou přivolání hasiči. Ti ovšem přijet nemohli, neboť celá oblast byla nepřístupná.


Mohlo by vás zajímat: V roce 2017 bylo méně pojistných událostí na vodě a na moři


„Jelikož bylo zhruba půl druhé v noci, pozval mě soused se svojí ženou k nim domů, kde jsem přečkala noc, usnout se mi podařilo až nad ránem na pár minut. Hned po probuzení jsem šla na průzkum. Když jsem viděla, jak hodně je poničený dům, který jsem poslední rok po odstěhování z města rekonstruovala pro trvalé bydlení, měla jsem slzy v očích. Nejvíce mě však zasáhlo poničení památeční knihovny po mé babičce, která stála v podkroví,“ pokračovala paní D.

Po zjištění škod zatelefonovala majitelka na asistenční službu. Celý problém byl vyřešen v horizontu pár dnů, peníze pojišťovna vyplatila asi za tři týdny. „Ráda bych poděkovala sousedovi a jeho manželce, u kterých jsem měla dočasné útočiště. Byla jsem ráda, že jsem celou situaci psychicky zvládla. Někdy se holt pojištění opravdu hodí, zvlášť když je následné řešení rychlé. Jak se říká, kdo rychlé dává, dvakrát dává,“ uzavřela své vyprávění klientka Maxima pojišťovny.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články