TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2016 v Česku dle oPojištění.cz


			TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2016 v Česku dle oPojištění.cz

Odborný portál oPojištění.cz opět po roce představuje exkluzivní žebříček – TOP 30 největších pojišťovacích makléřů v České republice. Komu se v roce 2016 dařilo a kdo naopak neměl dobré období? Objektivně ověřitelné kritérium – výše tržeb z činnosti – prozradí vše. Nejlepším 30 makléřům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v další činnosti.

Velmi pozitivní zprávou je, že souhrnné tržby makléřských společností, které se v žebříčku umístily, atakovaly částku pěti miliard korun. Konkrétně jde o 4, 868 miliardy  Kč, což je o 530 milionů Kč více, než tomu bylo v roce předešlém. Hranice sta milionů byla pokořena devětkrát. A vítězná společnost RENOMIA dokonce vykázala tržby přesahující jednu miliardu Kč. 


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2015 v Česku dle oPojištění.cz


Údaje nám stejně jako v předešlých letech poskytly účetní uzávěrky a výroční zprávy jednotlivých makléřských společností, které jsou zveřejňovány ve Sbírce listin Obchodního rejstříku. Společnosti, jež nestihly údaje za loňský rok zveřejnit, jsme oslovili a požádali o dodání podkladů redakci či jejich uložení do Sbírky listin. Některé, přestože by se mohly v TOP 30 umístit na velmi zajímavém místě, si nepřály být součástí tohoto jedinečného projektu. 

Objevily se však i také, které se ankety chtěly zúčastnit zcela nově, a to i přes fakt, že jejich výkony na nejlepší třicítku nedosáhly. Prozatím. Kupříkladu ale společnost Modul Servis se do žebříčku vrátila po dvou letech, a hned se umístila na pěkném jedenáctém místě.

Všem zúčastněným děkujeme za spolupráci na letošní podobě této prestižní ankety.

TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2016 v Česku dle oPojištění.cz

Top 30_2016_finalVýsledky zahrnují výkony těchto společností ve skupině:
*1) RPM pojišťovací makléřství, s.r.o., RESPECT Ostrava, s.r.o., RESPECT Brno, Broking solutions, s.r.o. 
*2) OK KLIENT a.s., CLARO s.r.o., MEDITO CZ a.s., MAKLÉŘSKÁ NÁRODNÍ s.r.o., INTERWAY INSURANCE BROKERS, spol. s r.o.,
      OK BROKERS s.r.o.,  

*3) částka je pouze z makléřské činnosti

Principy sestavení žebříčku TOP 30 pojišťovacích makléřů 2016

  1. Zařazeny jsou společnosti se sídlem v ČR či jejich skupiny, které převážně vykonávají činnost pojišťovacího makléře ve smyslu zákona č.38/2004 Sb.
  2. Pořadí bylo sestaveno dle tržeb na základě dostupných finančních výkazů za rok 2016.
  3. Pokud účetní jednotka provádí konsolidaci, byla použita konsolidovaná uzávěrka.
  4. Do skupiny se započítávají společnosti, s přímým či nepřímým kapitálovým propojením ve výši 30% a více – akcionářská struktura musí být zveřejněna ve výroční zprávě či příloze účetní uzávěrky.
  5. Redakce oPojištění.cz si je vědoma, že tento přehled pojišťovacích makléřů není úplný. Byl sestaven s maximálním úsilím na základě dostupných účetních výkazů za rok 2016. 

PDF ke stažení včetně doplňujících poznámek

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články