Petr Kmoch: STAR INSURANCE GROUP se zabydluje na pojistném trhu


			Petr Kmoch: STAR INSURANCE GROUP se zabydluje na pojistném trhu

Malé a středně velké makléřské společnosti spojily své síly a od prosince roku 2018 je spojuje servisní a poradenská společnost STAR INSURANCE GROUP , s.r.o. O vzniku společnosti, o jejich preferovaných hodnotách, cílech, složení a způsobu řízení jsme s jednotlivými členy vedení hovořili v únoru letošního roku. Na zkušenosti z úvodních měsíců činnosti nové společnosti se dnes ptáme Petra Kmocha, jednatele společnosti STAR INSURANCE GROUP a předsedy představenstva PETRISK International-makléřská pojišťovací společnost.

Před několika měsíci jste v našem rozhovoru mj. řekl, cituji: „Za svoji více než dvacetiletou profesní kariéru jsem byl svědkem již mnoha pokusů z různých stran, které měly ambice sjednotit nebo zastřešit vícero makléřů či dokonce část zprostředkovatelského trhu. Některé aktivity byly na svém počátku opravdu smysluplné, některé byly spíše jen nikdy nedokončeným náznakem“ Jak hodnotíte s odstupem několika měsíců projekt „STAR“? 

Na komplexní hodnocení je příliš brzo. Nicméně, podařilo se nám, jak vy říkáte „projekt STAR“, uvést do života a nejen to, máme již několik zcela hmatatelných výsledků. Upřímně jsem rád, že jsme dokázali za poměrně krátkou dobu připravit několik projektů, které jsou ku prospěchu všem stávajícím členům „STAR“ a našim zákazníkům. V praxi naplňujeme naše hodnoty a cíle, které byly stanoveny na začátku naší společné cesty.

Můžete být konkrétnější? 

Tedy nejdříve k hodnotám. Samozřejmostí je naše garance, že nijak nenarušíme autonomii našich partnerů, jako je jejich obchodní značka, právní subjektivita a ani nebudeme nijak narušovat správu obchodů našich členů ve společnosti „STAR“. Dokážeme si navzájem pomoci v konkrétním obchodě, v metodice, v manažerské praxi. Jsme ryze česká značka, vlastněná středně a velkými makléřskými společnostmi, které pracují v oboru již více jak 20 let. Zakládáme si na kvalitě, dobré pověsti na trhu, korektním vztahu k sobě navzájem a k pojistnému trhu a našim obchodním partnerům jako celku.


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2018 v Česku dle oPojištění.cz


Hovořil jste také o projektech. Co je tímto myšleno? 

STAR“ je zatím hlavně servisní organizací nejen pro nové členy, ale i pro své zakladatele. Jejím posláním je pomoci nejen v oblasti obchodního růstu, a to především díky zajištění přístupu k nadstandardním službám a možnostem, ale i v oblasti provizního a profesního růstu. V neposlední řadě pak v oblasti „papírové“, tzn. veškeré písemnosti, jako je GDPR, předsmluvní dokumentace, záznamy z jednání, vzory smluv, vzory výpovědí, plných mocí apod., to vše v souladu se zákonem č.170/2018 Sb.

A právě tady jsme si prošli „zatěžkávací zkouškou ohněm“, když jsme v rekordně krátkém období připravili nový nástroj pro všechny vázané zástupce, zaměstnance a další spolupracovníky našich členů. Dnes máme k dispozici moderní nástroj v elektronické podobě, který obsahuje všechny dokumenty nutné dle platné legislativy a ve velmi komfortním „balení“. Vyřešili jsme tím problém mnoha makléřským společnostem, jejich obchodníkům a zaměstnancům. Máme také vysoce sofistikovaný software na srovnání nabídek pojištění vozidel s okamžitým exportem smluv včetně výše uvedených „písemností“ a platné legislativy směrem k pojistitelům a našim zákazníkům.

Ve vaší odpovědi jsem postřehl, že „STAR“ je zatím hlavně servisní organizací“. Znamená to, že plánujete nějakou změnu v obsahu činnosti této společnosti? 

Ano, od 2. září máme povolení k činnosti od ČNB jako samostatný zprostředkovatel. K rozšíření působnosti nás vedlo pragmatické sledování pojistného trhu a zájem všech našich členů. Rozšíření činnosti rovněž vyplývá z široké a kvalitní personální skladby našeho společenství, které nabízí našim současným a potenciálním zákazníkům nové možnosti při řešení jejich potřeb. Slibujeme si od tohoto kroku zvýšení potenciálu celé naší skupiny.


Mohlo by vás zajímat: Postřehy Evy Gmentové: Odborné zkoušky jako prubířský kámen trhu


Nemohu se nezeptat na současný celkový potenciál „STAR“.

Aktuálně činí přijaté provize za rok 2018 za všechny členy „STAR“ 206 mil. Kč. Předepsané pojistné za stejné období dosahuje výše 1,1 mld. Kč. Předpoklad dle dosavadního vývoje prvního pololetí roku 2019 je v obou sledovaných ukazatelích vyšší o deset procent.

Výsledky, které uvádíte, by „STAR“ v anketě TOP 30 řadily na 9. místo. 

Je škoda, že nám aktuální metodika nedovoluje výsledky publikovat za „STAR“ jako celek. Ale souhlasím s vámi, společnost „STAR“ by figurovala na 9. místě. V případě dohody se třemi TOP partnery z řad velkých makléřů, se kterými momentálně také jednáme, by nás okamžitě toto spojení katapultovalo na 4. místo daného žebříčku. Ale to zatím nepředbíhejme, všechno má svůj přirozený vývoj a čas.

Na závěr otázka na složení „STAR“, na kterou jste mi částečně právě odpověděl. Jste uzavřeným společenství, nebo se poohlížíte po nových členech do „rodiny STAR“? 

Již na počátku naší činnosti jsme jasně deklarovali, že nejsme uzavřeným „klubem“. Jsem velmi potěšen zájmem ze strany různých makléřských společností, které s námi průběžně jednají o možné dílčí spolupráci nebo dokonce o členství. Velmi si tohoto zájmu všichni ve „STAR“ vážíme. Aktuálně jednáme s několika konkrétními makléřskými společnostmi.

V předchozí vaší otázce jsem zmínil jen ty velké, ale jsme v jednání i s menšími společnostmi, které u nás mají samozřejmě také své místo. Nás ale těší zájem ze všech segmentů velikostí makléřských společností, ryze českých i mezinárodních. Je to nepochybný signál, že máme co nabídnout a cílevědomě se zabydlujeme na pojistném trhu.

Děkuji za rozhovor.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články