Úklid obrovského rozsahu čeká Maďarsko poté, co toxické bahno uniklo z prasklé nádrže, jež patřila průmyslovému podniku.
Zmíněná direktiva nařizuje, aby všechny firmy měly uzavřené pojištění odpovědnosti za škody na životním prostředí. Simon Johnson, ředitel Aon Risk Solutions pro oblast Spojeného království, Středního východu a Afriky, uvedl: "Zatímco většina společností se chová jako dobří občané a přistupuje společně s risk managementem k životnímu prostředí seriózně a zodpovědně, příležitostná nehoda nebo incident, jež unikne kontrole, se může přihodit".
Extrémně přísná direktiva ELD může být příčinou toho, že nehoda, k jaké došlo v Maďarsku, povede k totálnímu kolapsu firmy - tedy pokud společnost nemá přiměřené pojistné krytí.
"Existuje vážná hrozba, že dojde ke kontaminaci životního prostředí včetně Dunaje. To může vést k vážným škodám na životním prostředí v mnoha zemích. A jestliže společnost, která za tyto škody zodpovídá, zkrachuje, nedovedu si představit, jak každá další postižená země hledá toho, kdo jí uhradí následné náklady na odklízení škod. Podle současných odhadů bude trvat odstraňování škod v Maďarsku nejméně rok a přijde na desítky miliónů eur," shrnul Johnson.
Insurance Times
Komentáře
Přidat komentář