Tři typy pojistných událostí, které řešit s právníky


			Tři typy pojistných událostí, které řešit s právníky
12.9.2022 Pojistný trh, Produkty

Nejste si jisti, zda je vhodné se při škodní události, která vás potkala, obrátit na specialisty a nechat se při jednání s pojišťovnou zastoupit? Jaké jsou typické případy, které za klienty právní kanceláře řeší, a kdy se to vyplatí i vám? Vybrali jsme pro vás příklady přímo z praxe, kdy raději neváhat a obrátit se na odborníky, říká specialista Dušan Šídlo z portálu AkademiePojištění.cz. 

Trvalé následky úrazu a vážná poranění

Trvalé poškození zdraví, ke kterému může dojít například následkem úrazu nebo vážného zranění, je jednoznačně důvodem ke kontaktování odborníků. Neváhejte s konzultací nebo zastoupením, pokud jde o:

  • Vícečetná poranění a obecně o poranění vedoucí k trvalým zdravotním omezením, abyste získali plnění v celém rozsahu.
  • Komplikované úrazy, kdy se může vyskytovat předchorobí nebo byla poraněná část těla už léčena.
  • Dlouhodobou pracovní neschopnost, kterou je třeba podložit lékařskou dokumentací, o čemž často poškození nevědí.
  • Závažná onemocnění a s nimi spojená posouzení, kdy se jedná o tento typ onemocnění a kdy ne, a případně je nutné doplnění lékařské dokumentace dle definic v pojistných podmínkách.

Mohlo by vás zajímat: Markéta Šichtařová: Aspoň někde je už dno vidět!


Majetkové škody většího rozsahu

Škody na nemovitosti a v domácnosti jsou dalším příkladem, kdy je vhodné mít odborné zastoupení, abyste předešli všem procesním úskalím spjatým s likvidací pojistné události. Všeobecně doporučujeme s námi řešit všechny majetkové škody následujícího typu:

  • Vodovodní škody, kdy voda poškodí více než jednu místnost – především pokud proteče patrem nebo je zasažena elektroinstalace.
  • Požár poškodí vnitřní části nemovitosti, což znamená, že kromě movitých věcí může být požárem zničena například i konstrukce střechy.
  • Vichřice způsobí škody rozsáhlejšího charakteru a odnese vám například větší část střechy.
  • Kombinované škody, které jsou řešeny z majetkového a odpovědnostního pojištění.

Mohlo by vás zajímat: Podcast: Jaroslav Besperát k vývoji pojistného trhu


Totální škody v autopojištění

Pokud vše nasvědčuje tomu, že bude škoda na vašem vozidle řešena v režimu totální škody, opět vám můžeme poskytnout interní řešitele, kteří se na tento typ škody specializují. Pomohou vám získat maximální finanční náhradu za zničený vůz a uplatní i nároky, o kterých nemusíte mít tušení.

Může se jednat o půjčovné náhradního vozidla, odtah, parkovné, proplacení poplatků za přihlášení nového vozidla, evidenční kontrolu na STK – to vše jsou položky, které lze proplatit zejména u povinného ručení. Likvidace totální škody je proces spjatý s mnoha pojmy a postupy, jako je například stanovení obvyklé ceny vozidla nebo aukce vraku. Nechte to na našem týmu, který dohlédne na to, aby byly všechny kroky v souladu s tím, co je nutné pro získání adekvátní výše pojistného plnění.

Jedním ze smyslů Akademie pojištění je narovnávat nespravedlnosti na trhu pojištění. Pokud řešíte nějaký případ u svých klientů, můžete se obrátit o pomoc i na info@akademiepojisteni.cz. Poradíme a v případě potřeby Vás spojíme s právníky a lékařskými znalci.

Dušan Šídlo
AkademiePojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články