VIG míří do Bosny. Získala 100 % v pojišťovně Merkur


			VIG míří do Bosny. Získala 100 % v pojišťovně Merkur

Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje své působení ve Federaci Bosna a Hercegovina. VIG totiž oznámila, že získala 100 % účast v pojišťovně Merkur Osiguranje d.d. (Merkur). Příslušná smlouva byla podepsána dne 30. října 2017. Cena za získání této pojišťovny nebyla zveřejněna.

Pojišťovna Merkur má sídlo v Sarajevu a byla založena v roce 2003. Paleta nabízených pojistných produktů zahrnuje především produkty životního pojištění, které zájemcům o pojištění distribuují finanční zprostředkovatelé a banky. Hrubé předepsané pojistné pojišťovny Merkur činilo podle údajů zveřejněných VIG v roce 2016 zhruba 14 mil. eur.

Tržní podíl této pojišťovny na celém pojistném trhu zmíněné federace se celkově pohybuje kolem 4,5 % a v segmentu životního pojištění dosahuje 21 %. Tímto převzetím se VIG dostane, pokud jde o ranking, mezi TOP 3 pojišťovny v Bosně a Hercegovině.


Mohlo by vás zajímat: Obří fúze: Vzniká největší rakouská životní pojišťovna


Člen představenstva VIG Peter Höfinger, který má zodpovědnost za její aktivity v Bosně a Hercegovině, se vyjádřil k převzetí takto: „Převzetím pojišťovny Merkur naplníme naše úsilí o rozšíření nabídky pojistných produktů o segment životního pojištění. Naše stávající společnost byla zatím činná zejména v oblasti majetkového pojištění. Kromě toho získáváme cenné manažerské kompetence a posilujeme podstatně naši přítomnost na trhu.  Na jedné straně se téměř zdvojnásobí náš tržní podíl a na druhé straně budeme ve federaci zastoupeni i regionálně.“

V roce 2016 se hrubé předepsané pojistné 27 pojišťoven působících na pojistném trhu v Bosně a Hercegovině zvýšilo o 6,4 %, a to v přepočtu na hodnotu 324,2 mil. eur. Z toho hrubé předepsané pojistné 13 pojišťoven činných ve Federaci Bosna a Hercegovina vzrostlo o 5,2 % na 228,4 mil. eur a 14 pojišťoven provozujících činnost v Republice srbské o 9,4 % na 95,8 mil. eur.

Na celkovém předepsaném pojistném se v roce 2016 podílelo 20 % životní pojištění, 8,4 % majetkové pojištění a 59,4 % pojištění motorových vozidel. Lídrem trhu byla pojišťovna UNIQA osiguranje s tržním podílem ve výši 9,2 %.

Zdroj: Versicherungswirtschaftheute; Primm.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články