VIG přeskočí Česko. Centrum digitalizace spravují Poláci


			VIG přeskočí Česko. Centrum digitalizace spravují Poláci

Vedení Vienna Insurance Group se rozhodlo k zajímavému kroku. Dceřiný polský pojistitel COMPENSA byl vybrán, aby v rámci celé skupiny začal pracovat na rozsáhlém digitalizačním projektu GENESIS. Jeho výsledky budou následně využity pro další společnosti skupiny. Celková výše investice je cca 25 milionů eur a VIG se na financování bude z části podílet.

Projekt GENESIS se týká širokého spektra inovativních témat, která mají v blízké budoucnosti rezultovat v praktické a konkrétní nástroje. Jde například o automatizaci procesů pomocí umělé inteligence a technologií s robotickým základem, o přímé uzavírání smluv prostřednictvím aplikací, o zapracování oblasti pojištění do každodenního digitálního života zákazníků (internet věcí) nebo například o využívání blockchainové technologie. 

„Polsko je největší trh střední a východní Evropy a třetí největší země, pokud jde o pojistné, po Rakousku a České republice. Využijeme odborné znalosti vysoce kvalifikovaných zaměstnanců našich polských firem k vybudování inovačního centra. Výsledky tohoto projektu, postavené na kvalitních a osvědčených postupech, budou přínosem pro celou skupinu VIG,“ vysvětluje generální ředitelka Vienna Insurance Group Elisabeth Stadler. 


Mohlo by vás zajímat: Změny ve VIG: Gerhard Lahner bude finančním ředitelem v Kooperativě


Zaměření společnosti VIG na Polsko není jen odrazem silného tržního potenciálu země a snahou skupiny dosáhnout ve střednědobém horizontu podílu na trhu alespoň deseti procent. Jde o víc. „Na polském trhu probíhá silná konkurenční soutěž, která se odráží ve výrazném zájmu místních pojistitelů o moderní budoucí trendy. Doufáme, že v kontextu našeho rozhodnutí budou dceřiné společnosti VIG vnímaný jako nositelé nových inovací a trendů v oblasti produktů a služeb. Očekáváme, že naše investice do toho digitalizačního projektu přispěje k vytvoření nového jednotného měřítka pro celou skupinu,“ říká Franz Fuchs, člen představenstva VIG, který je zodpovědný za polský trh.

Pojmy inovace a digitalizace jsou součástí programu VIG „Agenda 2020“, jehož smyslem je zvýšení schopnosti čelit rozmanitým výzvám, které v blízké budoucnosti ovlivní finanční trh. „Cílem tohoto programu je zvýšení efektivity, což povede k vyšším ziskům a ke zlepšení finanční síly skupiny. Polští kolegové hráli průkopnickou roli už v projektech zaměřených na boj s pojistnými podvody a na zlepšení procesu zpracování škodních událostí, které už byly do „Agendy 2020“ zapracovány. Projekt Genesis tak je dalším krokem v našem snažení,“ dodala Elisabeth Stadler.

COMPENSA je největší dceřinou společností VIG v Polsku. V roce 2016 se na trhu neživotního pojištění umístila na 6. místě, hrubé předepsané pojistné (GWP) bylo 270 milionů eur a tržní podíl je 3,7 %.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články