Video: Digitalizace jako téma konference Insurance Europe


			Video: Digitalizace jako téma konference Insurance Europe

Začátkem června se v Curychu konala už devátá mezinárodní konference organizovaná Insurance Europe. Více než 400 hostů, kteří se etablovali z řad odborné veřejnosti, z oblasti politické reprezentace, z akademické půdy, ale i evropských institucí a orgánů dohledu, si vyslechlo sérii přednášek a panelových diskuzí na téma Digitalizace dnes a zítra. Insurance Europe aktuálně zveřejnila záznam z konference, podívejme se tedy na ta nejzajímavější vystoupení.

Prezident Insurance Europe Sergio Balbinot ve své zahajovací řeči nastínil problematiku celé konference, otevřel témata, která digitalizace přinese nejen pojistnému trhu, a zamyslel se nad budoucím vývojem. 

 

Po úvodních zdravicích a otevíracích přednáškách přišla na řadu první panelová diskuze. V té na sebe narazili doslova „tváří v tvář" zástupce společnosti se 145letou tradicí Gary Shaughnessy z Zurich Insurance Group a představitel moderního startupu Guy Farley spoluzakladatel společnosti Bought By Many. 

 

Druhý panel se věnoval pomyslnému věštění z křišťálové koule, jak už název „2030 a dále“ napovídal. Potkali se v něm: Maarten Edixhoven – CEO of Aegon Nizozemí, Dirk Kempthorne – prezident Globální federace pojišťovacích asociací (GFIA); Eric Lombard – CEO of Generali France. 

 

Následovaly přestávkové bloky. Z nich se podívejme na ten pravděpodobně nejzajímavější, který se týkal živelních katastrof. Účastnili se ho Martin Bertogg – ředitel katastrofických rizik Swiss RE; Ernst Rauch – ředitel výzkumného centra, který se věnuje vývoji klimatu v Munich Re; Robert Muir-Wood – hlavní výzkumný pracovník společnosti RMS; Dickie Whitaker – CEO britského Oasis Loss Modelling Framework. 

 

Na závěr pak proběhla místy lehce emotivní diskuze týkající se oblasti regulace vytvořené v kontextu digitalizace. Debatujícími byli Christian Mumenthaler – Group CEO of Swiss Re; Mario Vela – CEO of GNP Seguros z Mexika; Gabriel Bernardino – předseda EIOPA; Bob Ferguson – vedoucí projektu Innovate britského Financial Conduct Authority; Ted Nickel – prezident amerického US National Association of Insurance Commissioners. 

 

Všechna vystoupení jsou k nalezení ZDE.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články