Direct rostl v prvním čtvrtletí nejrychleji ze všech pojišťoven


			Direct rostl v prvním čtvrtletí nejrychleji ze všech pojišťoven

Předepsané pojistné Direct pojišťovny roste nejrychleji ze všech. Vyplývá to z nově vydané statistiky České asociace pojišťoven za první čtvrtletí letošního roku. Directu se nejvíc daří v pojištění majetku a havarijním pojištění.

I když byla první čtvrtina letošního roku velmi ovlivněná pandemií covidu-19, Directu se dařilo. A to dokonce nejvíc ze všech pojišťoven. Předepsané smluvní pojistné podle statistiky České asociace pojišťoven vzrostlo za první čtvrtletí meziročně o 15 % na 612 milionů korun. „Je to skvělé číslo, hlavně, když si uvědomíme, že loňské první čtvrtletí covid ještě tolik nezasáhl. Loni se totiž začala opatření zavádět až v polovině března,“ upozorňuje mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje. Direct je na tom velmi dobře i v porovnání s celým trhem neživotního pojištění, který meziročně rostl jen o necelé tři procenta.


Mohlo by vás zajímat: Tři druhy pojišťoven z pohledu pojištění osob (1. díl)


Čísla táhne havarijko a pojištění majetku

Direct nejrychleji rostl v pojištění majetku a odpovědnosti, a to meziročně o 61 %. V havarijním pojištění pak vzrostl o necelých 27 % a v povinném ručení o necelých 13 %. „Havarijní pojištění už od loňského května táhne naše Klesající havarijko. Tedy pojištění určené pro mladá auta, které je maximálně chrání, a přitom každý rok o 7 % zlevňuje,“ podotýká Maťašeje. V podobný nebo ještě větší růst věří Direct i do budoucna. „Letos plánujeme pro klienty řadu novinek. Detaily ale zatím nemůžu prozradit, můžeme ovšem slíbit, že to bude pecka. Věříme, že díky inovacím, které chystáme, klientům usnadníme život zase o trochu víc,“ láká Maťašeje.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články