Finanční poradci sjednali v 1Q 2020 produkty za 17 miliard korun


			Finanční poradci sjednali v 1Q 2020 produkty za 17 miliard korun

Podle statistik České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování za 1Q 2020 došlo mezikvartálně ke zvýšení zprostředkovaného obratu o 5 %. Objem sjednaných investičních produktů vykazuje ve sjednocené statistice u jednorázových mezikvartální pokles o 40 %, u pravidelných investic nárůst o 31 %. Hypotéční úvěry co do objemu obnovily růstový trend s mezikvartálním nárůstem zprostředkovaného obratu o 10 %.

Životní pojištění (ŽP) jednorázové i běžně placené zaznamenalo pokles, který je větší u jednorázového pojištění. Oproti tomu ukázaly statistiky asociace mezi 1Q/20 a 4Q/19 nárůst produkce neživotního pojištění (NŽP).

1Q tohoto roku zaznamenal u finančních poradců pokles u jednorázových investic. U pravidelných byl zaznamenán mírný nárůst. U zajištění na penzi jsme pak oproti závěru roku zaznamenali nárůst penzijní připojištění a výrazný úspěch zaznamenalo doplňkové penzijní spoření.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Nový nástroj ekonomů… křišťálová koule


Nárůst finanční poradci zaznamenali v oblasti hypoték a oblasti úvěrů ze stavebního spoření. Marek Černoch, výkonný ředitel ČASF, k číslům uvedl: „Začátek roku 2020 byl z pohledu finančního poradenství úspěšný. Během prvních tří měsíců tohoto roku sjednali finanční poradci produkty za více než 17 miliard. Pokles byl viditelnější jen u jednorázových investic, naopak oblibu ukazuje stále více Doplňkové penzijní spoření. Nárůst finanční poradci zaznamenali také u hypoték, a to jak v počtu uzavřených smluv, tak v objemu. A to i přes relativně nepříznivý vývoj, kdy ceny nemovitostí stále rostly. Vyhlášení nouzového stavu se dotklo jen několika posledních dnů v tomto sledovaném období a aktuální míra dopadů na finančně poradenský trh bude vidět až v následujícím období.“

Finanční poradci sjednali v prvním čtvrtletí 2020 finanční produkty v celkové hodnotě přes 17 miliard Kč ZDROJ ČASF

Zdroj: ČASF

Zdroj: ČASF

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články