Jiří Šindelář překvapivě odchází z čela ČASF. Nahradí jej politik Marek Černoch


			Jiří Šindelář překvapivě odchází z čela ČASF. Nahradí jej politik Marek Černoch

Ve vedení České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) dochází koncem roku k významné změně. Jiří Šindelář se po deseti letech reprezentování celého odvětví rozhodl pro nové profesní výzvy v oblasti kapitálového trhu a nahradí jej politický matador Marek Černoch.

 „Pokládal jsem za důležité dokončit sjednocení finančně-poradenských asociací, což považuji za vrchol své dosavadní kariéry. To se podařilo a nyní je čas i pro mne posunout se profesně dál. Odcházím jednoznačně v dobrém a asociaci jsem připraven nadále odborně podporovat, stejně jako všechny její členy,“ okomentoval personální výměnu předseda představenstva ČASF Jiří Šindelář.


Mohlo by vás zajímat: Miloš Velíšek: Pojištění auta už není jen o povinném ručení


Podle ČASF jde o změnu, která završí sjednocení finančně-poradenských asociací z června tohoto roku. ČASF má nyní představovat velmi silné a vnitřně stabilní sdružení, které bude pod vedením nového výkonného ředitele nadále připraveno čelit zásadním legislativním výzvám.

„Nové funkce si velmi vážím a beru jí maximálně zodpovědně. Předpokládám, že v ní naplno zužitkuji své dosavadní pracovní zkušenosti. Vždy jsem k věcem přistupoval na sto procent a v této pozici to nebude jinak,“ doplnil nový výkonný ředitel ČASF Marek Černoch.

Stručné představení nového výkonného ředitele ČASF

Marek Černoch ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 kandidoval na druhém místě kandidátky hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury ve Středočeském kraji a byl zvolen poslancem. Ve své pozici se věnoval například problematice postavení exekutorů a exekučnímu řádu a inicioval vznik pracovní skupiny, která řeší problém týraných dětí v České republice.

V komunálních volbách v roce 2014 kandidoval za Úsvit přímé demokracie do pražského zastupitelstva. Jakožto lídr kandidátky byl i kandidátem hnutí na post primátora. Hnutí však získalo pouze 1,0 % hlasů a do zastupitelstva se nedostalo. V roce 2014 se stal místopředsedou hnutí Úsvit přímé demokracie a v lednu 2015 byl zvolen předsedou poslaneckého klubu.


Mohlo by vás zajímat: Změny v ERV Evropské pojišťovně. Odcházejí zakladatelé společnosti


Po rozmíšce se zakladatelem hnutí Okamurou a jeho odchodu se v červnu 2015 stal krátce předsedou tohoto politického subjektu. Na začátku srpna téhož roku se pak stal 1. místopředsedou hnutí, které změnilo název na Úsvit – národní koalice. Funkci zastával do listopadu 2016, kdy jej nahradil Jan Zilvar. V červnu 2017 oznámil svůj úmysl odejít z hnutí Úsvit - Národní koalice kvůli nesouhlasu se směřováním hnutí ke spojování s extremisty a předsedou Miroslavem Lidinským a na jaře 2018 vstoupil do Občanské demokratické strany v Hostivici u Prahy.

Osobní život

Celé dětství a dospívání Marka Černocha je spojeno s hudbou, protože jeho otcem byl zpěvák Karel Černoch. V roce 1991 s ním spolupracoval na muzikálu Bídníci, na jednom z prvních českých muzikálů. Následně začal chodit na hodiny zpěvu a sám zpívat. V roce 1998 nastoupil jako moderátor do rádií Melody a Olympic. V letech 2003 až 2007 byl moderátorem Rádia Hey, později v něm působil jako programový ředitel. Mezitím vystupoval jako zpěvák na různých kulturních a společenských akcích (vlastní kapela Angels).


Mohlo by vás zajímat: Pět tipů, na co si dát pozor, když si pojišťujete elektroniku


V letech 2005 až 2008 vystudoval Střední průmyslovou školu dopravní a současně absolvoval výcvik dopravního pilota. Po získání licence pracoval jako vedoucí odbavení letadel u Českých aerolinií a pak létal u společnosti CCA, a.s. s Boeingem 737. Od roku 2009 učil a řídil výcvik dopravních pilotů u společností Aerojob (pracovní pozice "lektor ATPL" a "manažer výcviku"). Od roku 2012 pak vedl leteckou společnost zaměřenou na privátní lety Valnetis Air.

Marek Černoch je ženatý a má dvě děti (dvojčata Denisu a Dominika). Jeho nevlastní sestrou je zpěvačka Tereza Černochová.Ve volném čase se věnuje muzice a zpívání s kapelou, má rád moderní technologie a novinky a díky svému znamení Lva potřebuje k životu pracovat vždy na „plný plyn“.

Zdroj: ČASF, wikipedia.org

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články