Poradci sjednali ve 3Q 2019 finanční produkty v hodnotě necelých 16 miliard


			Poradci sjednali ve 3Q 2019 finanční produkty v hodnotě necelých 16 miliard

Česká asociace společností finančního poradenství a zprostředkování vydala souhrnnou statistikou za třetí kvartál 2019. Zpráva indikuje tato hlavní zjištění. Mezikvartálně klesl celkový obrat o 11 %, objem sjednaných investičních produktů vykazuje ve sjednocené statistice mezikvartální nárůst o 24 % u jednorázových investic a pokles o 54 % u pravidelných investic. Objem hypotečních úvěrů v mezikvartálním porovnání poklesl o 14 %.

Životní pojištění (ŽP) v portfoliu finančních poradců vykázalo mezikvartálně nárůst a je vidět, že lidé stále dávají přednost běžně placenému pojištění oproti jednorázovému. Statistiky ČASF mezi 2Q a 3Q ukázaly téměř dvojnásobný vzrůst neživotního pojištění (NŽP). Dle statistik rostlo penzijní připojištění. Naopak pokleslo v obratu i ve smlouvách doplňkové penzijní spoření. V oblasti hypotečních úvěrů došlo mezikvartálně k poklesu.

Marek Černoch, výkonný ředitel ČASF, k číslům uvedl: „Letní měsíce jsou již standardně slabší. Je ale zajímavé, že se toto nedotklo jednorázových investic, které i během léta rostly. Během léta a dovolených vzrostl pak také objem neživotního pojištění. U hypotečních úvěrů zaznamenáváme pokles, což může být způsobeno pokračujícím růstem cen bytů a nemovitostí celkově. Úvěrové sazby jsou sice stále příznivé, ale ceny nemovitostí za poslední roky stouply téměř o 50%.“ 


Mohlo by vás zajímat: ČAP k výsledkům roku 2019: Trh meziročně rostl o 5,7 %


casf

 

Zdroj: ČASF

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články