Zajišťovna skupiny VIG získala excelentní rating


			Zajišťovna skupiny VIG získala excelentní rating
24.10.2008 Pojistný trh

Nově založená zajišťovací společnost VIG RE zajišťovna, a.s. (VIG RE) skupiny Vienna Insurance Group byla poprvé hodnocena mezinárodně uznávanou ratingovou agenturou Standard & Poor's (S&P). VIG RE získala rating S&P „A+“ se stabilním výhledem.

„Tento vynikající rating naší vlastní koncernové zajišťovny pro země SVE podtrhuje finanční sílu našeho koncernu“, konstatuje generální ředitel Vienna Insurance Group Dr. Günter Geyer. „Právě v náročném období, kterým nyní prochází kapitálový trh, to potvrzuje správnost naší strategie a ukazuje všem potenciálním klientům VIG RE, že tato zajišťovna představuje stabilního obchodního partnera.“

Jedním z hlavních faktorů tohoto pozitivního hodnocení je pro S&P skutečnost, že VIG RE je nedílnou součástí strategie rizikového managementu skupiny Vienna Insurance Group. S&P navíc vyzdvihla konzervativní investiční strategii VIG RE.

Očekává se, že obchodní činnost VIG RE se bude v převážné míře týkat zajištění koncernových společností v mezičasem 23 zemích regionu SVE. Navíc bude VIG RE nabízet zajistná řešení i jiným pojišťovacím společnostem tohoto regionu.

Kladně je vnímána i skutečnost, že VIG RE nabízí celoplošný program zajištění, rozdělený podle jednotlivých zemí a obchodních činností a že může využívat know-how všech koncernových společností. Ratingová zpráva navíc v závěru vyzdvihuje i silnou kapitalizaci a finanční pružnost jako další důvody pro udělení ratingu „A+“.

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články