ČAP spustila web sporyozivotko.cz


			ČAP spustila web sporyozivotko.cz
11.6.2018 Spektrum, Produkty

Česká asociace pojišťoven spustila nový web sporyozivotko.cz, na kterém vysvětluje funkci investičního životního pojištění, informuje o soudních rozhodnutích ve věci neplatnosti smluv IŽP a publikuje názory odborníků z oblasti financí, pojištění a práva na tuto problematiku.

Neplatnost celých balíků smluv neexistuje. Nálezy finančního arbitra nejsou precedenty, platí vždy jen pro jednu konkrétní souzenou věc, a nelze je zobecňovat na celý trh. To ostatně potvrzuje i Česká národní banka, která na uzavírání smluv investičního životního pojištění dohlíží. Navíc vedle rozhodnutí finančního arbitra existují i rozhodnutí soudů, jež absolutní neplatnost pojistných smluv zásadně odmítají.


Mohlo by vás zajjímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Kdyby hloupost nadnášela…


Česká asociace pojišťoven klienty proto varuje, aby byli maximálně obezřetní v jednání se společnostmi, které jim v této oblasti nabízejí právní pomoc. V minulosti jsme již byli svědky podobných praktik, kdy zástupci iniciativy PoplatkyZpet.cz klientům slibovali vyhrané soudní spory. Výsledkem však byly náklady na právní zastoupení a náhrady soudních řízení u prohraných sporů.

Více informací o investičním životním pojištění – např. k čemu je dobré – ale i o sporech o neplatnost smluv se dovíte na sporyozivotko.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články