„Pojistka kryje veškeré náklady klientů, a to i díky tomu, že společnosti zkrachovaly po skončení hlavní sezony a většina pobytů již byla uskutečněna,“ uvedl Michal Tůma, marketingový ředitel Invia. Dodal, že Invia aktuálně registruje 142 smluv uzavřených u cestovních kanceláří Azur Reizen i Maxi Reisen na pobyty, které dosud nebyly uskutečněné, a díky pojistce klienti obdrží poukaz na nákup nové dovolené v ceně a termínu té původní.  

„S naším partnerem, asistenční službou Global Assistance, pracujeme na tom, abychom co nejdříve zajistili jejich bezpečný návrat zpět do ČR,“ uvedl Václav Hönig, ředitel úseku neživotního pojištění. „Na odpoledne se nám podařilo zabezpečit návrat 51 turistů z Tuniska. Úhradu původně plánovaného letu jim pokryje pojistka u ČPP. Dnešním nočním spojem odletí také 28 osob z turecké Antalye. Na pražském letišti Václava Havla přistanou ve 2.50 ráno. Během zítřka se vrátí také 28 turistů z Turecka, dalších 43 z Egypta a 6 klientů z řeckého ostrova Rhodos,“ informuje Pavel Vyskočil ze společnosti Global Assistence. 


Mohlo by vás zajímat:Distribuční kanály v německém pojišťovnictví


Dalších 550 klientů obou zkrachovalých cestovních kanceláří, kteří mají uzavřenou cestovní smlouvu, na svou dovolenou již neodletí. Poškození klienti se mohou obrátit o náhradu vzniklé škody na pojišťovnu. Tiskopis pro oznámení o škodní události je k dispozici na internetové adrese pojišťovny www.cpp.cz nebo na libovolné pobočce. Mohou pojišťovnu kontaktovat prostřednictvím e-mailu info@cpp.cz nebo telefonicky na čísle +420 957 444 555. Vyplněný formulář je třeba doručit elektronicky nebo poštou na korespondenční adresu pojišťovny – ideálně co nejdříve, nejpozději do 2 měsíců.

„Pracovníci ČPP aktuálně zjišťují potřebné údaje týkající se rozsahu a výše škody. Více informací budeme mít k dispozici začátkem příštího týdne,“ doplnil Václav Hönig. Cestovní kancelář AZUR REIZEN měla u ČPP sjednané pojištění proti úpadku od roku 2016 a cestovní kancelář Maxi Reisen od roku 2015. Obě cestovní kanceláře se specializovaly na prodej zájezdů do Tuniska, Egypta, Turecka nebo na řecký ostrov Rhodos.