Jitka Chizzola: Chceme posílit odbyt do makléřských sítí


			Jitka Chizzola: Chceme posílit odbyt do makléřských sítí

Jako každým rokem tak i letos přichází odborný portál oPojištění.cz s anketou, ve které se osobnosti pojistného trhu vyjadřují k vývoji pojišťovnictví. Dnes své názory představí generální ředitelka D.A.S. Rechtsschutz AG pro Českou republiku Jitka Chizzola.  „D.A.S.  opět potvrdila, že je jedničkou na trhu a svoji práci umí. Nárůst předepsaného pojistného jsme zvýšili o 6,2% a zisk po zdanění vykazujeme necelých 22 mil. Kč,“ řekla například Jitka Chizzola.

Rok 2017 byl pro naši pojišťovnu stabilní. Plně jsme se věnovali plánům na rozvoj společnosti, významně jsem rozšířili množství marketingových aktivit. Poptávka po našich službách opět dramaticky rostla – například na nonstop tísňové lince jsme zaznamenali meziroční zvýšení o více než 20 %.

Velmi důležitá oblast, kterou jsme museli řešit, byl nárůst škodních případů a s tím související nábor nových zaměstnanců na právním oddělení. V dnešní nulové nezaměstnanosti je velmi důležité pracovat na benefitních a motivačních programech pro zaměstnance. Nejde vždy o peníze, ale jde hlavně o sounáležitost se společností, umět převzít odpovědnost a předávat zkušenosti novým kolegům. Tyto atributy se musí předávat a motivovat nové i ty starší zaměstnance, aby spolupracovali spolu, ne proti sobě. Komunikace mezi sebou je klíčová.

Na tomto poli mezilidských vztahů pracujeme již několik let a hodně nás to posouvá dopředu. Právě díky těmto programům a workshopům se nám daří oslovovat mladé zaměstnance, kteří u nás vidí budoucnost. Tento úkol je ale potřebný prohlubovat a rozvíjet na všech odděleních. Společnost, která je na trhu již 22 let, potřebuje omladit, a předávat tak zkušenosti novým tvářím.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Hic sunt leones


V roce 2018 chceme posílit odbyt do makléřských sítí. Zde jsem přesvědčena, že velká většina makléřů si uvědomuje stále rostoucí tlak nejen ze stran dohledu na pojistný trh, ale také ze strany legislativy i finanční správy, a to nejen na klienty, ale také na nás pojišťovny a zprostředkovatele.

V tomto kontextu pomáháme předávát naše bohaté zkušenosti – již v roce 2017 jsme začali pro makléře organizovat speciální workshopy s právníky. Zde se seznámí, jak fungují různé právní spory a jejich řešení, a hlavně zjistí, jak vhodnou právní ochranou spolehlivě krýt záda svým klientům.  


Mohlo by vás zajímat: Nekuřte! Ušetříte až třetinu z pojistného


V poslední době se intenzivně hovoří o evropských směrnicích GDPR a IDD. Tím, že patříme do velkého koncernu, pracujeme na těchto úkolech průběžně již od roku 2016. Vliv těchto nových regulací bude pro trh znamenat významnou změnu a teprve budoucnost ukáže, jakým směrem se pojišťovnictví bude ubírat.

Přeji nám, aby se ekonomika vyvíjela dobře. To je základ každého dobře fungujícího tržního hospodářství. Jen se bojím přehřátí mezd na pracovním trhu. Víme, že ekonomika nebude růst do nekonečna, a když budou mzdy hodně vysoké, bude to bolet v první řadě ihned zaměstnance.

V pojišťovnictví je pořád mnoho krásné práce. Snažme se ji dělat co nejlépe a co nejkvalitněji.

Jitka Chizzola
Generální ředitelka D.A.S. Rechtsschutz AG pro ČR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Související články