Stéphane Corbet: Chceme spolupracovat se startupy


			Stéphane Corbet: Chceme spolupracovat se startupy
19.2.2018 Spektrum, Pojistný trh

Jako každým rokem tak i letos přichází odborný portál oPojištění.cz s anketou, ve které se osobnosti pojistného trhu vyjadřují k vývoji pojišťovnictví. Dnes své názory představí předseda představenstva a ředitel Komerční pojišťovny Stéphane Corbet.

Asi čekáte, že v první řadě zmíním zástup regulatorních požadavků (Solvency II, PRIIPs, GDPR, IDD), které se na pojišťovací trh valí z EU. To jsou úkoly, se kterými se musíme pokud možno rychle vypořádat, ale v žádném případě by nám neměly brát energii pro zdokonalování pojišťovacích produktů a procesů ve prospěch našich klientů.

V konkrétním hodnocení roku 2017 a výhledu na 2018 se dovolím více zaměřit na výsledky a cíle Komerční pojišťovny jako takové. Rok 2017 byl velmi úspěšný – podařilo se nám na trhu pevně etablovat zcela nový produkt neživotního pojištění MojePojištění majetku, jež je možné sjednat i on-line a obsahuje unikátní konstrukci pojištění nemovitosti, kdy našim klientům hradíme veškeré náklady, které vzniknou při uvedení poškozené nemovitosti do původního stavu.


Mohlo by vás zajímat: Jiřina Nepalová: AČPM nabírá na síle


Velmi mne potěšilo, že jsme na trh uvedli také zásadní vylepšení životního pojištění MojeJistota, díky němuž si naši klienti v rámci pojistné smlouvy mohou nově zabezpečit i své děti. V minulém roce jsme se rovněž zaměřili na zefektivnění zpracování dokumentů týkajících se pojistných smluv i pojistných událostí a zrychlení obsluhy našich klientů.

Komerční pojišťovna patří do silné finanční skupiny Société Généralle a dlouhodobě usilujeme o růst našeho podílu na trhu v ČR. V oblasti životního pojištění jsme pojišťovnou číslo jedna v objemu spravovaných aktiv. Taktéž nás velmi těší ocenění Hospodářských novin, kdy jsme získali druhé místo v kategorii Nejlepší životní pojišťovna roku 2017.


Mohlo by vás zajímat: Postřehy Evy Gmentové: Buďme rádi, že nemáme Alpy


Pro rok 2018 si nedáváme žádné malé cíle! Chceme se soustředit na neustálé zvyšování komfortu pro klienty, na zefektivnění a zrychlení likvidace pojistných událostí. Plánujeme na trh zavést zcela nové produkty a představit i zásadní inovace u stávajících produktů.

Digitalizace je ve všech odvětvích hnacím motorem změn kolem nás a pojišťovny musí být mnoha ohledech jejich lídrem. I Komerční pojišťovna chystá pro rok 2018 kroky, které ještě více zapojí využití digitálních technologií do našich procesů. Dnešní doba je velmi dynamická, a proto se i pojišťovny musí mnohem více otevřít dialogu s dalšími subjekty. My proto chceme dále rozvíjet spolupráci se startupy, kteří přispívají k transformaci našeho oboru.

Závěrem bych chtěl zdůraznit, že i v roce 2018 bude pro nás hlavní prioritou konečný zákazník a jeho spokojenost!

Stéphane Corbet
předseda představenstva a ředitel Komerční pojišťovny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články