Sloupek Kateřiny Lhotské: Stop diskriminaci lidojedů!


			Sloupek Kateřiny Lhotské: Stop diskriminaci lidojedů!

V současné době, kdy se celá řada menšin oprávněně dere o svá práva, zůstává jedna z minorit hanebně přehlížena a její práva jsou soustavně pošlapávána. Jde o lidojedy.

Přitom je třeba se ptát, proč právě této komunitě se nedostává tolik ohleduplnosti, jako třeba ostatním menšinám přišedších k nám z jiných kulturních okruhů. Že by byly na závadu jejich odlišné stravovací zvyklosti? A pokud ano, nejedná se o přímo flagrantní příklad diskriminace na základě odlišných kulturních vzorců chování? Tedy záležitost, proti které pokrokoví lidé celého světa tak usilovně bojují.

Proto je na místě se ptát, proč jsou naopak stravovací zvyklosti jiných náboženských menšin podporovány. Třeba i tím, že se kvůli jejich dětem upravují jídelníčky ve školkách a školách. Nemůžeme se proto divit, že se imigranti z řad lidojedů cítí diskriminováni. A jejich požadavek na podávání stravy odpovídající jejich kulturním zvyklostem je tak naprosto oprávněný.


Mohlo by vás zajímat: Vladimír Přikryl k pojištění cizinců: Nevěřil jsem, že to je v Česku možné…


Pravda, mohlo by se to kamuflovat tím, že bychom jim nabízeli třeba mozeček. Co si však počneme ve chvíli, kdy někteří z nich udělají pokroky v jazyce hostitelské země a z jídelního lístku zjistí, že nejde o mozeček lidský, ale květákový? Taková ostuda... Opravdu chceme lidi hledající u nás bezpečný úkryt před nebezpečím sežrání nepřátelským kmenem takto urážet?

V boji za uznání svých odlišných stravovacích návyků by mohli lidojedi najít spojence mezi vegetariány a vegany. Mají spolu totiž společného více, než by se mohlo na první pohled zdát. Všichni kupříkladu odmítají zabíjení zvířat pro svoje nasycení. Je proto divné, proč lidojedům evropští pojídači nezvířátkové stravy dosud nenabídli pomocnou ruku. Že by latentní rasismus a xenofobie? Od lidí stojících často v čele úsilí za vytvoření co nejmultikulturnější společnost bych něco takového vážně nečekala.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: „Ochranošmejdi“ opět útočí. Cílem je životní pojištění


Jako by ani oni neviděli, že se přitom můžeme od lidojedů mnohému pozitivnímu naučit. Třeba lepšímu přístupu k hodnocení jiných lidí. Na rozdíl od nás totiž nehledají na každém kdejakou mouchu, ale vždy dokáží na člověku ocenit to, co je na něm dobré.

Ale musíme se podívat pravdě do očí a přiznat si, že soužití s lidojedy před nás zároveň staví celou řadu výzev. Třeba v otázce zajištění dostatečného množství kvalitních potravin odpovídajících jejich stravovacím návykům. Což o to, ze začátku by je bylo možné zásobovat odpůrci pokrokových společenských změn a podobným lidským odpadem. A jako vybranou lahůdku bychom jim pak mohli servírovat lidojedofoby. Na těch by si nepochybně obzvláště smlsli. Ale co až dojdou? A jedno jestli proto, že budou všichni zkonzumováni, nebo že si uvědomí, v jak hlubokém pomýlení doposud žili a svoje názory podrobí upřímné sebekritice.


Mohlo by vás zajímat: Martin Diviš: Lidé a svoboda. Tyto dva faktory určují samu podstatu Kooperativy


Nabízí se využít pro tento účel neproduktivní penzisty. Čímž by se vyřešily hned tři další problémy najednou. Jednak by byli z elektorátu odstraněni špatně smýšlející voliči. Jednak by tím došlo k vylepšení tragického stavu důchodových účtů většiny evropských zemí. A jednak by se elegantně vyřešil i problém likvidace lidských ostatků ve chvíli, kdy bude nutné v rámci boje proti klimatické změně zrušit krematoria. Ale proti těmto zjevným přínosům je třeba postavit také náš humanismus a lidskost a takový zvrhlý nápad jednoznačně odmítnout. Přeci bychom lidi, kteří k nám přicházejí s nadějí na lepší život, nenutili konzumovat méně kvalitní potraviny vyrobené z přestárlých individuí.

A tak asi dojde i na ty, kteří vidí v multikulturním soužití všemožných lidských kultur jedinou možnou cestu pro další rozvoj naší pokrokové společnosti, a stanou se součástí potravního řetězce i oni. Ostatně každá revoluce, i ta multikulturní, požírá svoje děti. I když málokterá doslova...

Tento článek nevyjadřuje názor společnosti Creasoft. 

Kateřina Lhotská
vedoucí oddělení analýz a finančních produktů, Creasoft s.r.o.
člen Finanční akademie Zlaté koruny
stříbrná Blogerka roku 2019 serveru iDNES

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články