Asistenční služba: Kdy za pomoc zaplatíte a kdy pomůže zdarma?


			Asistenční služba: Kdy za pomoc zaplatíte a kdy pomůže zdarma?

Není nic horšího než, když vám automobil vypoví službu. Nejčastěji v tu nejnevhodnější dobu. To asi proto, aby vám vozidlo připomnělo, že zákon schválnosti opravdu existuje. Jenže co dělat, když si s nepojízdným autem sami neporadíte? Obrátit se můžete na asistenční službu, kterou je však nutné si v případě základního povinného ručení zaplatit.

Občas může s nepojízdným vozidlem pomoci dobrý kamarád nebo náhodný kolemjdoucí, avšak pokud ani jeden není poblíž, nezbývá vám nic jiného než volat na asistenční službu, na kterou se můžete obrátit i tehdy, máte-li sjednané pouze základní povinné ručení. V takovém případě se ale asistence zdarma obvykle vztahuje pouze k nefunkčnímu automobilu, ne k chybě řidiče.

Náklady na asistenci se platí ihned na místě

Asistenční služba pomůže všem řidičům v nesnázích. Otázkou ale zůstává: „Za kolik?“ Jestliže si myslíte, že si necháte pomoc a že ono se to potom samo nějak vyřeší, jste na omylu. Platit musíte ihned na místě.

Zavoláním na asistenční službu se dozvíte, na jaké úkony máte nárok zdarma a jaké si budete muset zaplatit. To vše vám operátor sdělí na základě dat z vaší smlouvy. Navíc vám poví i orientační cenu doplatku. Doplatek je zapotřebí zaplatit v hotovosti na místě. Nemáte-li u sebe hotovost, řekněte to asistenční službě ihned do telefonu. Budou vám obvykle nabídnuty dvě možnosti řešení.

  • Servisní služba s vámi zajede k nejbližšímu bankomatu.
  • Je-li to možné, pak vám servisní služba nabídne platbu kartou.

Pakliže nemáte platební kartu a ani peníze u sebe, budete si muset pomoci jinak.

Co vám servisní služba naúčtuje?

Máte-li sjednané pouze pojištění v podobě povinného ručení, počítejte s tím, že vždy zaplatíte za dopravu i za servis. Pokud vám dojde benzín na silnici, pak nejenže zaplatíte pohonné hmoty, ale i jejich dovoz. Stejně tak vám servisní služba naúčtuje vytažení vozidla z bahna nebo z ledové plochy. V tomto případě je nutné zaplatit dopravu asistenční služby a hodinovou odměnou za práci.

Ztratili jste ve městě klíčky a nyní se nemůžete dostat do auta? Můžete asistenci zažádat o dovoz druhých klíčků, které máte uložené doma, nebo o odtah do servisu, kde vám vymění zámek a dají nové klíče. V obou případech se plácnete pořádně přes kapsu.

Kolem 2 500 Kč vás bude stát těsné zaparkování mezi jinými vozidly. Hydraulickým ramenem sice předejdete poškrábání automobilů, ale zaplatíte nemalou sumu.

Za co naopak u většiny pojišťoven nezaplatíte, je vybitá autobaterie, respektive servisní služba vás kabely nastartuje, nebo vás odtáhne k nejbližšímu servisu, a to zcela zdarma. Na vás bude zaplatit pouze novou baterii.

TIP: Příplatek za nadstandardní asistenci činí zhruba 150 až 650 Kč ročně, jestliže máte sjednané povinné ručení bez havarijního pojištění, rozhodně se vám vyplatí o příplatku uvažovat, díky tomu předejdete nákladům navíc.

Zdroj: dotFOX s.r.o.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články