Postřehy Evy Gmentové: Život není spravedlivý přesto „pour féliciter“ 2023    


			Postřehy Evy Gmentové: Život není spravedlivý přesto „pour féliciter“ 2023    
17.1.2023 Spektrum

Jsou události, kterým prostě nechceme věřit nebo je nechceme přijmout. Stejně jako nevěříme, že zemřel Elvis Presley nebo Michael Jackson, nemůžeme uvěřit, že ani Jarda Besperát už není mezi námi. Stále mám někde v zádech pocit, že najednou přijde do místnosti a řekne, to jsem si z vás pěkně vystřelil. Stejně jako si stále myslím, že Elvis nebo Michael jednou vběhnou na podium… Jenže ono se to už nikdy nestane.

A že zrovna Jardu přirovnávám ke hvězdám jako Elvis a Michael? Ruku na srdce, vy všichni, kdo milujete pojištění – nebyl Jarda stejná hvězda? Byl! Byl VIP celebritou pojistného trhu. Tak jako si makléřinu neumíme představit bez „Jiřinky“, neumíme si pojišťovnictví představit bez Jardy.

Byl tím, kdo nemůže odejít. Byl tím, kdo tu musí zůstat navždy. Bohužel nám předvedl svůj největší trik a vyvedl nás z omylu. Ani ON tu není navždy. Vše má svůj začátek a konec. Jen proč byl ten konec tak brzký a rychlý, se ptám… Odpovědi na tyhle otázky nedostanu.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Zapomeňme na prognózy


Chtělo by se mi o něm psát po vzoru Mornštajnové a jejího Listopádu. Kdyby se jednadvacátého prosince ráno probudil, jako se budil těch jednapadesát let předtím, jak by vypadal rok 2023? Jaký by byl pojistný trh, kdyby Jarda neodešel? Takový, jak jsme jej znali doteď? Nepochybně! Těšili bychom se na Jardu a jeho projevy při přebírání různých ocenění. Těšili bychom se na jeho neformální „projevy“ při různých setkáních a akcích. Těšili bychom se na jeho vize a rozhodnutí. Těšili bychom se z toho, že jeho pojišťovna je tou, kde lidé rádi pracují, tak jako celá ta léta, kdy ji vedl.

Chtělo by se mi psát zamyšlení o starém roce a o vizích roku nového. Jen mi to nějak nejde. Jaký bude rok 2023 bez něj? Jaká bez něj bude ČPP? Chci věřit, že stejně úspěšná jako dřív. I Pavel v to věří, a nejen věří, udělá pro to vše, co umí. Také lidé, kteří pro Jardu pracovali, určitě doufají, že i pro ně to bude stejná pojišťovna. A co pojistný trh? Také bude stejný?


Mohlo by vás zajímat: ČKP: Povinné ručení má poprvé v historii více než 9 milionů vozidel


Rok 2023 bude jiný než ty předchozí. Tahle nečekaná změna přinese něco, co v tuhle chvíli neumíme předpokládat ani předvídat. Nový rok bude natolik jiný, že jen těžko nahlédneme do budoucnosti. Minimálně bude jiné předávání cen Pojišťovny roku, Zlaté koruny, Manažera roku a tak dál. Bude to jiný rok a už nikdy nepřijdou roky, jako byl celý 2022 bez jedenácti dnů.

Dnes jsem viděla reportáž o jiném Jardovi. Je mu už taky přes padesát, ale pořád kličkuje v bruslích po ledě. Tenhle Jarda je také hvězdou, hvězdou hokeje, a říká, že když něco miluješ, miluješ to tak, že ti ani v padesáti není zatěžko obout brusle a dávat góly. Bez tohoto Jardy si neumíme představit hokej. Bez našeho Jardy, který svou práci také miloval, si neumíme představit pojistný trh, ale nezbývá nám, než ho přijmout. Přijmout nový pojistný trh. Stejně jako jsme přijali rock’n‘roll bez Elvise, pop bez Michaela a jednou přijmeme i hokej bez hráče s číslem 68 na dresu. Ono nám totiž nic jiného nezbývá… Ale to neznamená, že se nám to líbí!


Mohlo by vás zajímat: Karel Waisser: Slavia pojišťovna vstoupila do roku 2023 silnější a stabilnější


Napadá mě, že je život nespravedlivý, ale – Jardo, promiň – není, je to prostě život. Ať mu rozumíme, ať ho chápeme, ať se nám líbí, nebo ne. Je to život a smrt k životu patří. Byl jsi naší celebritou a hvězdou první velikosti. Nebyl jsi celebritou a hvězdou, tak jak se dnes kdekdo tváří, ale byl jsi celebritou a hvězdou našich pojišťováckých srdcí. Miloval jsi to, co my. Láska k pojištění nás spojovala a spojila navždy. Slibujeme ti tam nahoru, že pojištění budeme milovat dál a dál ho budeme dělat se stejným nadšením jako ty. Ač nám budeš chybět, snad ten nový rok nebude tak špatný.

PF 2023 všem!

Ing. Eva Gmentová, LL.M.
Specialista na vzdělávání v oblasti korporátního pojištění
Zakladatelka E.G.I. Education Grow Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články