Allianz vylepšuje cestovní pojištění  


			Allianz vylepšuje cestovní pojištění  

S nástupem letní sezóny rozšiřuje Allianz své cestovní pojištění. Pojišťovna nově kryje náklady spojené s karanténou a léčebné výlohy ve všech zemích kromě těch s extrémním rizikem nákazy COVID-19 (označených černou barvou).

Všem klientům, kteří mají sjednané cestovní pojištění a vycestují v době od 28. června, Allianz kryje léčebné výlohy v souvislosti s onemocněním COVID-19 také v zemích, které jsou označeny jako země s vysokým a velmi vysokým rizikem nákazy (červené a tmavě červené). Toto pojištění se nevztahuje na země s extrémním rizikem nákazy („černé“ země), do kterých jsou Ministerstvem zdravotnictví turistické cesty zakázány. 


Mohlo by vás zajímat: Za zdraví jsme si připlatili o desetinu více


V rámci pojištění léčebných výloh v zahraničí Allianz hradí rovněž náklady vzniklé v souvislosti s karanténou. A to tehdy, pokud se klient v zahraničí dostal do kontaktu s pozitivně testovanou osobou a byla mu nařízena karanténa (například onemocní spolucestující ze zájezdu). Nebude-li se klient moci kvůli nařízené karanténě vrátit do Česka plánovaným způsobem, pojišťovna za něj uhradí:

  • náklady na ubytování, a to po dobu nezbytně nutnou pro pobyt v karanténě až do výše 15.000 Kč;
  • náklady na cestu, pokud se musí kvůli karanténě vrátit jiným spojem nebo nemůže pokračovat v naplánované cestě (také do výše 15.000 Kč).

Nařízení karantény je potřeba prokázat dokladem, který vystavuje ošetřující lékař, případně hygienik.


Mohlo by vás zajímat: Markéta Šichtařová: Stávka lidstva proti rozumu


„Pro bezpečné cestování stačí klientovi, aby si pořídil naše cestovní pojištění. Nemusí si sjednávat žádné další pojištění kvůli případnému onemocnění COVIDEM-19 a ani doplácet peníze navíc,“ upřesňuje produktová specialistka cestovního pojištění Allianz pojišťovny Libuše Krčmářová.

V případě, že klient v zahraničí onemocní COVIDEM-19, tak už dnes platí, že náklady na ubytování a náhradní cestu do ČR Allianz hradí v rámci léčebných výloh. A stále samozřejmě platí, že si klient může sjednat i pojištění storna zájezdu, které kryje riziko, že nebude moci odcestovat například právě kvůli tomu, že onemocní COVIDEM-19.

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články