Allianz zrychlila likvidaci škod u automobilů


			Allianz zrychlila likvidaci škod u automobilů

Po automatické likvidaci pojistných událostí čelních skel začala Allianz jako první pojišťovna v zemi vyřizovat automaticky i plechové škody na motorových vozidlech. Umožňuje jí to nová verze platformy CebiCom, vytvořená ve spolupráci se společností Cebia. Výsledkem je rychlejší předání opraveného auta zpět klientovi.

Doposud standardní cestu, kdy pojišťovny nejprve sbírají podklady z likvidace a až když se jim všechny sejdou, tak je servis požádá o vystavení tzv. krycího dopisu, Allianz předělala a zautomatizovala. „U nás likvidace pojistné události doložením faktury nezačíná, ale naopak končí,“ vysvětluje ředitel likvidace pojistných událostí Allianz pojišťovny Martin Hlaváč. „K odeslání krycího dopisu, který garantuje servisu platbu za opravu, může dojít při splnění dalších podmínek zcela automaticky, bez zásahu člověka,“ dodává Hlaváč.

Tuto novinku umožnila nejenom nová verze komunikační platformy CebiCom, ale také podrobný audit více než pěti set smluvních autoservisů. Díky tomu pojišťovna nečeká až na konec celého procesu opravy, ale dokáže se vyjadřovat k jeho jednotlivým krokům už od začátku. Může jít třeba o propadlou devinkulaci, policejní protokol apod.


Mohlo by vás zajímat: TOP 30 pojišťovacích makléřů za rok 2018 v Česku dle oPojištění.cz


Menší a efektivnější administrativa klientovi zajišťuje maximální komfort. Kromě časové úspory je pro něho podstatné i to, že nic nebude doplácet za opravu. A spokojený je také servis, kterému se tak např. dříve uvolní náhradní vůz pro dalšího klienta.

„Po nehodě doporučuji oznámit škodu přes web, anebo telefonicky prostřednictvím našeho Klientského servisu. Odtamtud dostane motorista doporučení na nejvhodnější smluvní servis. Prostřednictvím platformy CebiCom už komunikujeme s 90 procenty našich smluvních servisů. Klienti tak mají jistotu, že jejich cesta od předání auta do opravny až po jeho vyzvednutí bude co nejkratší.“, doplňuje Pavel Fišer, manažer mobilních techniků a externích partnerů Allianzpojišťovny.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

RSS

Související články