ČAAS: Asistenční pomoc využilo více motoristů než vloni


			ČAAS: Asistenční pomoc využilo více motoristů než vloni
26.9.2018 Tiskové zprávy

Od 1. července do 2. září 2018 využilo pomoc asistenční společnosti (členů České asociace asistenčních společností) téměř 53 tisíc motoristů, z čehož se v 7900 případech pomáhalo českým řidičům v zahraničí. Více asistenčních zásahů pak proběhlo v druhé polovině prázdnin, tedy v srpnu.

Nejčastěji šlo o asistenční zásah z důvodu poruchy motoru, baterie, spojky či startéru. U dopravních nehod pak potřebovali řidiči pomoc kvůli střetu s jiným vozidlem nebo se zvěří, případně z důvodu rozbitého čelního skla.

Asistenční společnosti ale zasahovaly také u defektů pneu, zabouchnutých klíčů či záměně paliva. Obecně více dopravních nehod se stane na silnicích I. a nižších tříd než na dálnicích. Asistenční zásahy byly rozprostřené po celé ČR, mezi dálnicemi pak „kralovala“ česká dopravní tepna D1. V zahraničí pak potřebovali motoristé nejčastěji pomoc v Německu, Rakousku, Chorvatsku, Itálii a na Slovensku.


Mohlo by vás zajímat: Co dělat, když se v zahraničí potýkáte s nezaviněnou autonehodou?


„Za meziroční nárůst počtu asistenčních zásahů může zejména rostoucí povědomí o službách, které získávají motoristé k pojištění svého vozidla. Již několikátým rokem běží intenzivní kampaň Linky pomoci řidičům 1224 upozorňující řidiče na správné chování při dopravní nehodě a nutnost rychlého odstranění nepojízdného auta ze silnice,“ říká Petr Bold, prezident ČAAS, která zastupuje čtyři nejvýznamnější asistenční společnosti působící na českém trhu.

Shrnutí letní sezóny 2018:

  • Od 1. července do 2. září 2018 využilo asistenční služby téměř 53 tisíc motoristů
  • Oproti minulému roku přibylo o 16 % více asistenčních zásahů
  • Nejvíce asistenčních zásahů bylo v srpnu
  • Nejčastější problémy motoristů: poruchy (motor, baterie, spojkový pedál, startér, chlazení), nehoda (střet vozidel, střet se zvěří, čelní sklo), vlastní zavinění (defekt pneu, vybitá baterie, zabouchnutí klíčů, záměna paliva)
  • V zahraničí využilo asistenční pomoci 7900 klientů asistenčních společností, nejčastěji v Německu, Rakousku, Chorvatsku, Itálii a na Slovensku
Zdroj: Česká asociace asistenčních společností (ČAAS)

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články