SATUM CZECH představuje unikátní novinku v oblasti risk managementu


			SATUM CZECH představuje unikátní novinku v oblasti risk managementu

Drony neboli bezpilotní letadla, někdy také označovaná jako UAV (Unmanned Aerial Vehicle), se vzhledem k možnostem technické výbavy a uživatelské jednoduchosti čím dál více aplikují i v podnikatelské oblasti. Co si pro své klienty v tomto kontextu připravila společnost SATUM CZECH?

Společnost SATUM CZECH zavedla novou a na českém trhu unikátní službu v oblasti pojišťovnictví pro své klienty. Nabízí letecké služby pomocí bezpilotního letounu. Tato inovace zvýší kvalitu poskytovaných služeb a nabízí rychlou a efektivní technickou podporu.

Primárním využitím letounu je snímkování provozu a vytvoření 3D modelu areálu (objektů). Tento model zpracovaný softwarem Pix4D se využije pro přesné stanovení pojistných hodnot nemovitostí tzv. kubíkovou metodou. „Díky 3D modelu areálu jsme schopni lépe analyzovat hrozící rizika, rychleji reagovat na hrozící nebezpečí a zejména zkrátit procesy likvidačního řízení,“ říká Michal Vláčil, Risk manager společnosti SATUM CZECH.


Mohlo by vás zajímat: Co očekává klient při sjednávání pojištění v 21. století?


Dalším výstupem z měření je inspekce střech včetně obrazového výstupu a komentáře. Výstup klient obdrží bezprostředně po měření, tak aby se zabránilo případným hrozícím škodám. „Z hlediska represivního využití letounu se jedná o využití v oblasti likvidace pojistných událostí, kdy jsme za pomoci této technologie schopni urychlit proces likvidace, a to díky snadnému a bezpečnému přístupu do těžko dostupných míst pro člověka,“ uvádí Michal Vláčil.

Zpravidla se tak jedná o snímkování po živelné události jako je požár, krupobití a vichřice. Letecké měření provádí Rizikový inženýr certifikovaný ústavem civilního letectví a jako technická podpora slouží bezpilotního letoun Phantom 4 pro.

Dalším krokem inovace bude využití leteckého termografického snímkování např. pro potřeby inspekcí hydroizolačních vrstev plochých střech a inspekcí fotovoltaických elektráren. Tyto nadstandardní služby jsou vidinou rozšíření služeb oddělení risk managementu společnosti SATUM CZECH.

Zdroj: SATUM CZECH

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články