UNIQA přichází s novým pojištěním dronů


			UNIQA přichází s novým pojištěním dronů
21.8.2017 Spektrum

V Rakousku vzrostl počet dronů schválených oficiálně do provozu od roku 2014 stokrát. Dříve speciální pojištění „na míru“ se stává běžným masovým produktem.

Bezpilotní létající objekty, takzvané drony, zažívají stále stoupající oblibu. Podle údajů rakouského úřadu Austro Control bylo v roce 2014 schváleno do provozu celkem 150 dronů. Letos jich s řádným povolením létá v Rakousku už 1550. Tomu odpovídá i vývoj na straně pojištění.

Andreas Kößl, člen představenstva pojišťovny UNIQA Österreich komentoval trend takto: „I my jsme doposud pojišťovali drony jednotlivě. Ale díky aktuální silné poptávce se tento druh pojištění mění z individuálního na standardní produkt. S tím je spojeno nyní rovněž příznivější pojistné.“


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Papežštější než papež


Kdo u našich jižních sousedů létá s dronem o hmotnosti více než 250 gramů, potřebuje povolení od úřadu Austro Control. A k tomu je potřeba povinné pojištění odpovědnosti.Pojištění dronů od UNIQA Österreich se sjednává maximálně na pojistnou částku jeden milion euro, nejméně však na zákonem stanovený minimální limit.

Roční pojistné činí 60 až 75 euro za jeden dron. Platnost je omezena výhradně na území Rakouska. V rámci jedné smlouvy lze pojistit i všechny společně žijící osoby v domácnosti ve věku od 16 let. V případě škody činí spoluúčast 10 procent, minimálně však 2.000 euro. V případě újmy na zdraví osob spoluúčast odpadá.

A Andreas Kößl dodává: „Pojištění dronů je konkrétním případem, kdy pojišťovnictví reaguje na nová rizika přicházející s érou digitalizace.“

Zdroj: UNIQA Österreich

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články