Insurtech pojišťovny zajímá a jsou ochotny investovat


			Insurtech pojišťovny zajímá a jsou ochotny investovat

V loňském roce pojišťovny vložily do Insurtech oblasti rekordní sumu peněz. Jejich cílem je získat z něj užitek pro vlastní byznys. Proto chtějí mít většinou poslední slovo.

Celkové světové investice pojišťoven a zajišťoven do Insurtech oblasti vzrostly loni o 36 % na 2,3 miliardy USD. Pojistitelé financují širokou škálu technologií a potenciálních aplikací formou přímých finančních injekcí, zakládáním společných podniků nebo dceřiných společností.

Sledují tím hlavní cíl: chtějí získat inovace a posun vlastní pojišťovací činnosti. Cílem je progres v efektivitě jejich vývoje produktů, úpisu rizik a vyřizování škod. 

„Tím dochází na Insurtech scéně poněkud k vystřízlivění,“ řekl Michael Klüttgens, šéf poradenství pro pojišťovnictví ve společnosti Willis Towers Watson v Německu. „Je tomu tak proto, že i etablované pojišťovny se chtějí podílet na insurtech revoluci a opírají se přitom o svou finanční sílu.“


Mohlo by vás zajímat: Analýza UNIQA: Skrytý potenciál Ukrajiny se probouzí


Kontrolovat, rozhodovat, řídit směr

Téměř dvě třetiny (65 %) dosavadních investic se zaměřovaly na zvýšení efektivity v řetězci procesů a hodnot u pojistitelů.

„Zavedení hráči vysílají jasné poselství celé branži: Našimi investicemi si chceme podržet kontrolu a vedoucí úlohu v technologickém vývoji,“ zdůrazňuje Dr. Carsten Hoffmann, ředitel společnost Willis Towers Watson, odpovědný za digitalizaci. „V loňském roce byl užitek inovativních technologií stále patrnější a tradiční pojišťovny hledají častěji naprosto konkrétní řešení a aplikace pro jejich vlastní aktivity.“


Mohlo by vás zajímat: OK GROUP Vás zve na TECHAGRO 2018


V minulém roce bylo uskutečněno celkem 120 zásadních transakcí oproti 105 během roku 2016. Největší objem investovala pojišťovna Lemonade specializující se na bydlení ve výši 120 milionů USD. K největším investorům patří ale i Allianz Ventures nebo pojišťovna specializující se na životní a soukromé zdravotní pojištění Bima.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články