Podle aktuální studie chatboty dospějí a rychle se zapojí do praxe


			Podle aktuální studie chatboty dospějí a rychle se zapojí do praxe
25.1.2019 InsurTech, Technologie

Celosvětovému trhu s chatboty patří očividně budoucnost. Podle nejnovější analýzy poradenské společnosti pro oblast IT MSG by mohl tržní obrat za ně do roku 2025 vzrůst pravděpodobně na 1,25 miliardy USD. Podle této studie už nyní dokonce 45 % koncových uživatelů upřednostňuje chatboty před primárním konvenčním komunikačním kanálem.

Navíc experti z MSG předpovídají, že důvěra v chatboty dále poroste. Tím by mohla být lépe naplněna jedna z jejich hlavních úloh, totiž zvýšení efektivity provozních a obchodních procesů. K tomu jsou chatboty principiálně schopné přijímat v momentu kontaktu se zákazníkem samostatně inteligentní rozhodnutí. K tomuto účelu analyzují za pomoci strojového učení data nashromážděná z minulosti. Výzvou ovšem zůstává, jak taková data připravit a dát je k dispozici.

Systémy ke zpracování dat musí umět rozumět v reálném čase mluvenému slovu, tuto informaci zkombinovat a analyzovat ve spojení s daty v jejich kmeni. Důsledek: mnohem širší datová základna pro interní procesy v provozu společnosti.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Schíza pojištění bagatelních škod


Avšak odpovídající zpracování dat není už možné provádět nekontrolovaně, varují experti na výpočetní techniku z firmy MSG. Předpisy, jako je například nařízení EU k ochraně dat, sice poskytují pro všechny hráče na trhu jasné mantinely a transparentní prostředí, přitom však stanovují přísná pravidla.

Zvyšující se akceptace ze strany zákazníků a klesající ceny se nyní ovšem postarají o to, aby chatboty a příbuzné technologie nebyly doménou jen velkých koncernů, které je nasadí do praxe. Také malé a střední podniky, jakož i on-line obchodníci, jsou nyní konfrontováni s chatboty jako komunikačním médiem. Podle MSG bude tento vývoj urychlen a zjednodušen tím více, že firmy mají k inovativním technologiím stále nákladově příznivější a snazší přístup.

Zdroj: be.invalue.de

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články