MARSH: Jaká je situace majetkového pojištění proti riziku terorismu?


			MARSH: Jaká je situace majetkového pojištění proti riziku terorismu?
31.7.2019 Zahraničí

Trh pojištění proti teroristickému útoku má podle zprávy společnosti MARSH dostatečnou kapacitu, aby se vypořádal s převažujícími formami teroristických hrozeb. Píše se o tom v 2019 Terrorism Risk Insurance Report. 

Dominující formou terorismu zůstává globálně snaha extremistů způsobit masově újmu na zdraví na veřejných místech a při shromážděních, přičemž rozsáhlé majetkové škody jsou spíše druhořadé. Globální světový trh majetkového pojištění pro případ teroristického útoku reagoval na hrozby tohoto druhu navýšením krytí v posledních několika letech, zejména pak v oblasti vývoje limitů pro události způsobené útočníky a přerušení provozu bez návaznosti na vznik konkrétní škody.

Zatímco trh pojištění proti terorismu je globálně stabilní, dlouhodobá životaschopnost amerického trhu majetkového pojištění pro případ teroristického útoku je sporná, uvádí makléřský gigant MARSH. Ten rovněž upozorňuje na to, klíčovému nařízení The Terrorism Risk Insurance Program Reauthorisation Act (TRIPRA), které pomáhá překonávat následky teroristických útoků, vyprší v příštím roce účinnost. Pokud americký kongres nechá jeho platnost uplynout bez náhrady, mohlo by dojít k výpadku kapacity, a to zejména pro firmy ve frekventovaných a vysoce profilovaných velkoměstech.


Mohlo by vás zajímat: Výroční zpráva IE: Nefunkční regulace nabývá na síle. Co bude dál?


„Existence státních záruk a podpory, jakou je TRIPRA, sehrála důležitou roli v zajištění kontinuální stability a zdraví globálního trhu majetkového pojištění pro případ terorismu,“ řekl Tarique Mageer, hlavní poradce pro oblast terorismu u společnosti MARSH. „TRIPRA bude platit do 31. prosince 2020, a všichni stále intenzivněji sledují kongresmany, zdali se řešení této legislativy objeví v jejich programu. V mezidobí je doporučováno americkým firmám a organizacím, aby si co nejdříve rozvrhli strategii pro případný výpadek této normy.“

K dalším klíčovým závěrům reportu patří tyto body:

  • Mezi květnem 2018 a květnem 2019 se snížily ratingy rizika terorismu ve 116 zemích, především v Egyptě, Turecku a ve Španělsku. Celosvětově nejrizikovějšími jsou Afganistán, Jemen a Irák.
  • Podíl amerických společností, které si zakoupily krytí proti terorismu jako součást majetkového pojištění, byl loni stabilní na úrovni 62 %.
  • Nejrychleji rostlo loni pojištění tohoto druhu u vzdělávacích institucí, ve finanční sféře a u realitních kanceláří.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články