Dohled ve Velké Británii udělil pokutu přes 150 miliónů korun


			Dohled ve Velké Británii udělil pokutu přes 150 miliónů korun
29.12.2009 Legislativa

Objem pokut, vyměřených FSA (Financial Services Authority), je v letošním roce o 53 % vyšší ve srovnání s částkou, kterou britský dohled nad finančními trhy vyměřil hříšníkům v předcházejícím roce.

Celková výše vyměřených pokut překročila všechny hranice a dosáhla rekordní hodnoty 34,8 miliónů liber. Uvedl to zástupce právnické firmy Reynolds Porter Chamberlain (RPC).

Jednu z nejvyšších pokut, vyměřenou firmám, působícím v sektoru finančních služeb, udělil FSA společnosti Aon letos v lednu za porušování protikorupčních opatření a poskytování úplatků. Pokuta dosáhla 5,3 miliónu liber (155,5 miliónů korun).

Jak uvedla RPC, průměrná pokuta dosáhla v letošním roce částky 891 000 liber, což je nárůst o 98 % ve srovnání s rokem 2008, kdy to bylo „jen“ 453 000 liber.

Průměrná výše pokuty, kterou úřad vyměřil individuálním hříšníkům, vzrostla o rovných 60 % na 70 303 liber z hodnoty 43 854 v roce 2008.

Osm společností, působících ve finančních službách, letos dostalo pokutu přesahující jeden milión liber.

Zdroj z RPC vysvětlil, že zvyšování částek, zaplacených za pokuty, bude znamenat citelný dopad do nákladových položek finančního sektoru. Hrozba vysokých pokut přinutí firmy, aby zavedly ještě výkonnější a nákladnější systémy compliance. Zpanikařit by navíc mohly i takové firmy, které ještě žádnou pokutu nedostaly. Strach z rekordních pokut by je mohl přinutit zdvojnásobit nebo dokonce ztrojnásobit kontrolní systémy.

„FSA přebírá mnohem agresivnější přístup, zaměřený na vyšší pokuty pro manažery stejně jako na regulaci firem i v personálních oblastech,“ uzavřel zdroj z RPC.

Insurance Times

 

Share/Bookmark

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články