Martin Diviš

Martin Diviš

Funkce: Generální ředitel pojišťovny Kooperativa a prezident České asociace pojišťoven

Martin Diviš

Martin Diviš vystudoval  Západočeskou univerzitu, zaměření management a marketing, kde získal titul Bc., a dále Zemědělskou universitu v Praze (Ing.). V roce 2005 dokončil postgraduální studium  MBA na Prague International Buisness School. 

V roce 1995 začal pracovat v Kooperativě jako tiskový mluvčí. Od roku 1999  byl  zodpovědný za reklamní strategii, sponzoring a PR. Od roku 2001  byl  ředitelem Odboru marketingu a komunikace s odpovědností za všechny marketingové aktivity druhé největší pojišťovny v ČR.

V roce 2005 byl jmenován vrchním ředitelem a členem nejužšího vedení Kooperativy a poté členem představenstva firmy se zodpovědností za pojištění vozidel, marketing, vývoj produktů, spolupráci s asistenčními službami, strategickou spolupráci s Finanční skupinou ČS a likvidaci pojistných událostí. 1. listopadu 2006 se stal náměstkem generálního ředitele firmy.

Od března 2013 je prezidentem České asociace pojišťoven, do této doby zde půsoobil jako viceprezident. Martin Diviš je zároveň členem koncernového vedení Vienna Insurance Group . 

Mezi jeho koníčky patří zejména létání – ve volném čase pilotuje menší dopravní letadla a je plně kvalifikovaným obchodním pilotem.

Související články