Architektura v Ringturmu: Znovuobjevujeme „Neznámé Čechy“

Architektura v Ringturmu: Znovuobjevujeme „Neznámé Čechy“
Architektura v Ringturmu: Znovuobjevujeme „Neznámé Čechy“

Vídeňský Ringturm se během léta proměnil v průvodce po Čechách, které zůstávají stranou hlavních turistických tras. Výstava „Neznámé Čechy“ odkrývá architektonická překvapení podél Vltavy, Labe a Ohře a současně připomíná, jak silně se po staletí prolínaly české a rakouské dějiny. Expozici otevřel starosta Českého Krumlova Alexandr Nogrády a návštěvníci ji mohou zdarma zhlédnout do 16. října 2026.

V úterý večer 14. července byla oficiálně zahájena letošní letní výstava z cyklu „Architektura v Ringturmu“ pořádaná pojišťovacím spolkem Wiener Städtischer Versicherungsverein. Výstavu otevřel Alexandr Nogrády, starosta Českého Krumlova. Pozvání, které vyslovil Mag. Robert Lasshofer, předseda představenstva Wiener Städtischer Versicherungsverein, přijala celá řada hostů. Mezi nimi byli Dr. Jiří Šitler, velvyslanec České republiky v Rakousku, Dr. Günter Geyer (předseda dozorčí rady Wiener Städtischer Versicherungsverein), Hartwig Löger (generální ředitel Vienna Insurance Group) a Ing. Martin Diviš, MBA (generální ředitel pojišťovny Kooperativa).


Mohlo by vás zajímat: Počty poradců v pololetí: Dařilo se zejména brokerpoolům


Výstava „Neznámé Čechy“ z cyklu „Architektura v Ringturmu“ se zaměřuje na skryté architektonické a kulturně-historické poklady největší historické země České republiky. Podél toků Vltavy, Labe a Ohře zavede expozice návštěvníky k výjimečným městům, zámkům, kostelům, klášterům i technickým stavbám a zachycuje vývoj od románského slohu až po modernu. Zvláštní důraz je kladen na architekturu 20. století a na úzké kulturní i historické vazby mezi Čechami a Rakouskem. Výstava je přístupná zdarma až do 16. října 2026.


Mohlo by vás zajímat: Kamila Šimonová: Umělá inteligence může pomáhat. Odpovědnost však nést nemůže!


  • Fotografie ze zahájení výstavy naleznete ZDE
  • Podrobné informace a tiskové fotografie vybraných staveb naleznete ZDE
  • Výstava „Neznámé Čechy“ je k vidění do 16. října 2026 s bezplatným vstupem ve výstavním centru v Ringturmu (Schottenring 30, 1010 Vídeň).
  • Otevírací doba: Pondělí až pátek, 9:00 až 18:00 hodin (ve svátky zavřeno)

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články