Intesa Sanpaolo zamítla spojení s Generali


			Intesa Sanpaolo zamítla spojení s Generali

Po měsíci spekulací na finančních trzích, vedení největší italské banky rozhodlo, že akvizice s Assicurazioni Generali nesplňuje parametry, jež by pomohly bance naplnit její dlouhodobé cíle. Akvizici tedy zamítla.

Na konci ledna tohoto roku proběhla médii zpráva o možnosti spojení největší italské banky Intesa Sanpaolo a skupiny Assicurazioni Generali. Zpráva rozhoupala akcie obou společností a potvrzení spekulací ze strany Intesa vyvolalo na finančních trzích mnoho otázek i spekulací.

V pátek 24. února však Intesa Sanpaolo oznámila v oficiální tiskové zprávě, že do akvizice nakonec nepůjde. Zástupci největší italské banky provedli mnoho analýz návratnosti investice a ve světle dlouhodobé vize společnosti nenalezli dostatečný přínos.

V tiskové zprávě Intesa přímo uvádí, že na základě analýz pojišťovací skupiny, provedené prostřednictvím volně dostupných informacích, které firma zveřejňuje, nevidí vedení banky žádnou příležitost, jenž by jí pomohla naplnit vizi společnosti.

Ve světle prvních zpráv o možném spojení, již v na počátku února vyvstalo mnoho otázek. Například Eoin Mullany, bankovní analytik ve společnosti Berenberg, tehdy uvedl, že potenciální obchod by ohrozil dividendy Intesa a znamenal by klíčový test pro Jednotný mechanismus dohledu ECB, který se uplatňuje vůči největším bankám v eurozóně.

Nápad na spojení dvou finančních gigantů navíc podporovala italská vláda, jejíž významní členové viděli v akvizici cestu, jak snížit riziko zahraničního převzetí. Generali, která byla v posledních měsících pod vedením nového výkonného francouzského ředitele Philippe Donneta navíc zaznamenávala výrazný pokles akcií.

Zdroj: Intesa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články