AXA chce do roku 2020 zdvojnásobit své zisky pomocí akvizic


			Axa chce do roku 2020 zdvojnásobit své zisky pomocí akvizic
27.6.2016 Pojistný trh

Francouzská největší pojišťovna AXA, plánuje do roku 2020 zvýšit ziskovost snížením nákladů o 2,1 miliardy eur a podporou růstu digitálních investic, jež jsou tlačeny rostoucí poptávkou politiky na ochranu úspor a zdraví. Firma bude rovněž usilovat o akvizice na podporu růstu.

AXA nyní cílí na úpravu rentability vlastního kapitálu, která by měla od letošního roku do roku 2020 vzrůst z 12 % na 14 %. Pojišťovna očekává nárůst míry zisku za akcii ze 3 % na 7 % během celého následujícího roku.

„Náš cíl dosažení zisku je poměrně ambiciózní, vzhledem k silnému poklesu úrokových sazeb," uvedl Andreas Schaefer, analytik společnosti Bankhaus Lampe. „Pojišťovna má však dobrou historii v dosahování svých cílů pomocí úspory nákladů." 

Co se akvizic týče, AXA má možnost vynaložit přibližně miliardu eur ročně. Cíl Axa Group je 900 milionů eur, které mají plynout z očekávaných zisků v Asii v roce 2020. Jen pro představu – zisky by se takto měly zvýšit z loňských 551 milionů eur.

V březnu byl vybrán jako nový CEO Thomas Buberl nahrazující 61-letého Henriho de Castriese, který učinil překvapivé rozhodnutí opustit skupinu. Pod vedením de Castriese, vyrostla Axa do jedné z největších pojišťoven na světě, a to hlavně prostřednictvím akvizic ve Švýcarsku a nedávno také díky v rychle rostoucím trhům v je Číně a Kolumbii. 

„Máme vynikající výchozí bod k výkonu naší transformace, přizpůsobit se a růst v náročném ekonomickém prostředí," uvedl Buberl v prohlášení. „Nadále budeme pokračovat v našich operacích ve vybraných oblastech, jako je například komerční linka nebo spořicí produkty a v Asii."

Buberl, dříve generální ředitel společnosti Švýcarské Zurich Insurance Group AG, se k AXA připojil před čtyřmi lety, aby vedl její německou pobočku a později se připojil k nejvyššímu vedení pojišťovny. 

Zdroj: Bloomberg

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články