AXA prodá všechny akcie tabákových koncernů v hodnotě 1,8 miliardy eur


			AXA prodá všechny akcie tabákových koncernů v hodnotě 1,8 miliardy eur
24.5.2016 Pojistný trh

Podporovat zdravý životní styl svých klientů, krýt jejich zdravotní rizika a přitom podporovat tabákové firmy nejde příliš dohromady. Vedení francouzské AXA pojišťovny rozhodlo o ukončení tohoto paradoxu.

AXA group v současnosti vlastní akcie a dluhopisy tabákových podniků v hodnotě 1,8 miliardy eur. Téměř 50 miliard korun. V zájmu zdraví svých klientů se nyní rozhodla ukončit podporu tohoto průmyslu a chystá se prodat veškeré cenné papíry týkající se tabákových společností.

Hlavním argumentem je, že kvůli kouření umírá zhruba šest milionů lidí ročně. Toto číslo by se podle odhadů odborníků mohlo do roku 2030 zvýšit na osm milionů.

AXA rovněž varovala, že pokud nebudou učiněny rychlé kroky ke zvrácení tohoto vzestupného trendu, zabije tabák ve 21. století miliardu lidí. Zdravotní problémy způsobené tabákovými produkty jsou podle pojišťovny nákladnější než potíže související s alkoholem či obezitou.

Vedení společnosti se shodlo na faktu, že investice do tabáku je v rozporu s jejími aktivitami v oblasti zdravotního pojištění. „Nedává smysl, abychom pokračovali v investicích do tabákového průmyslu,“ uvedl náměstek generálního ředitele Thomas Buberl, který v září v čele podniku vystřídá Henriho de Castriese.

Toto rozhodnutí nás sice bude něco stát, ale jeho důvod je jasný: lidské ztráty způsobené tabákem jsou tragické, jeho ekonomické náklady jsou obrovské. Jako významný investor a přední zdravotní pojišťovna chce být skupina AXA součástí řešení tohoto problému,“ dodal.

Zdroj: E15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Axa prodá všechny akcie tabákových koncernů

Dušan Chládek,  31. 5. 2016

Velmi oceňuji lidský přístup pojišťovny. Pracuji pro Axu 18 let, a neustále mě právě tato a podobná smysluplná rozhodnutí přesvědčují o tom, že jsem na pevné lodi, plující pod správným kursem!

RSS

Související články