AXA Group meziročně zvýšila čistý zisk o 3%


			AXA Group meziročně zvýšila čistý zisk o 3%

Globální finanční skupina AXA Group oznámila své hospodářské výsledky za rok 2015, ze kterých vyplývá, že v uplynulém roce zvýšila příjmy ve všech svých segmentech. Výnosy se blíží k hranici 100 miliard EUR a čistý zisk zaznamenal v meziročním srovnání nárůst na rekordních 5,6 miliard EUR. Stávající finanční síla skupiny umožní i výrazné zvýšení dividendy na akcii o 16 %, tedy na hodnotu 1,1 EUR. 

Globální finanční skupina AXA Group oznámila své hospodářské výsledky za rok 2015, ze kterých vyplývá, že v uplynulém roce zvýšila příjmy ve všech svých segmentech. Výnosy se blíží k hranici 100 miliard EUR a čistý zisk zaznamenal v meziročním srovnání nárůst na rekordních 5,6 miliard EUR. Stávající finanční síla skupiny umožní i výrazné zvýšení dividendy na akcii o 16 %, tedy na hodnotu 1,1 EUR.

„Rok 2015 byl pro skupinu AXA vynikající vedoucí k historicky nejvyššímu provoznímu výsledku, jaký jsme kdy měli,“ říká Henri de Castries, předseda představenstva a generální ředitel AXA Group. A doplňuje „Dobré výsledky odráží vynikající výkonnosti ve všech odvětvích a v téměř všech geografických oblastech našeho podnikání – v neživotním pojištění, ochraně zdraví, životním pojištění i ve správě aktiv. Marže dosahují velmi vysoké úrovně a navýšení dividendy o 16 % odráží výborné výnosy a velmi silnou rozvahu.“

Celkově AXA Group zaznamenala 2% nárůst provozního zisku na hodnotu 5,6 miliardy EUR a 2% nárůst upraveného zisku na hodnotu 6 miliard EUR. Čistý zisk v porovnání s rokem 2014 vzrostl o 3 % a dosáhl hodnoty 5,6 miliard EUR. Rok 2015 byl posledním rokem pětiletého plánu Ambice AXA 2015, který je hodnocený jako velmi úspěšný – výnosy na akcii se každý rok zvyšovaly o 7 %, ukazatele jako rentabilita vlastního kapitálu, hodnota zadlužení a provozní cash-flow byly buď splněny, nebo dokonce překonány. Skupina je nyní efektivnější než dříve - na výdajích bylo ušetřeno 1,9 miliard EUR -  a podle slov svého generálního ředitele je dobře připravena na budoucnost.

Zdroj: AXA group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články