Robert  Stejkora

Robert  Stejkora

Funkce: Spoluzakladatel & Spolumajitel EXPERTI NA FINANCE

Mojí první pracovní zkušeností byla práce telefonního operátora na klientské lince, kde jsem se zabýval klasickým telemarketingem, tedy navolávání stovek přidělených kontaktů a prodej po telefonu. Práce, která mi nicméně dala velmi cennou zkušenost, a to umění telefonní komunikace a komunikace vůbec.

V oboru finančního poradenství jsem začal pracovat na konci roku 2004. Bylo mi 20 let. Po strastiplné cestě jsem se vypracoval na odborníka ve světě financí. Zabývám se komplexním finančním poradenstvím, ale mojí specializací je zajištění rizik a hypoteční úvěry.

Bohužel obor, kterému se věnuji, je v naší vlasti hodně zprofanovaný právě jednáním typu „tohle všechno zrušíme a uděláme znovu, tady to podepište a má úcta…“, tedy po tom, co poradce obdrží provizi, ho již klient nezajímá. To se snažím změnit svým přístupem. Jsem totiž toho názoru, že do finančního poradenství „prodej“ nepatří. V názvu „finanční poradce“ totiž není ani slovo o prodeji. Ale je tam výraz „poradenství“ a takto k tomu přistupuji. Snažím se klienty, a obecně všechny, kdo o to mají zájem „vzdělávat“, skrze svoji publikační činnost.

Snažím se naplno využívat moderních technologií jako je mail či sociální sítě i pro komunikaci a samotnou práci s klienty. A především snažím se tyto své postupy předávat dál, i ostatním finančním poradcům. Nechci, aby mě okolí vnímalo, jako někoho, kdo jim pojistil auto, ale jako odborníka, na kterého se mohou obrátit, pokud řeší něco co se týká financí.

A to je to, co v tomto oboru chybí – pro-klientští, finanční PORADCI. A jelikož vím, že mluvit o tom umí kde kdo, tak já se snažím o změnu formou osobního příkladu – nastavení dlouhodobé spolupráce, dlouhodobého vztahu s každým jedním klientem a žádný prodej produktů.

Potvrzením mých kvalit může být například oslovení časopisem 101 Expertů k prezentaci mé osoby v čísle 101 Expertů-finance z roku 2014 a dále spolupráce s Evropskou nadací pro poskytování stáží.

V roce 2017 jsem navázal partnerství se společností EUCS, která se zabývá právními službami a to především pomocí klientům s vymožením pojistného plnění, když se pojišťovně nechce platit.

Ve stejném roce, konkrétně v září 2017, jsem se stal členem rady Asociace finančních poradců ČR a mohu tak, díky tomu, mít mnohem větší vliv na dění v oboru finančního poradenství.

LinkedIn profil

Související články