Cestovní kancelář Quality Travel vyhlásila úpadek. Klienty odškodní Slavia pojišťovna.


			Cestovní kancelář Quality Travel vyhlásila úpadek. Klienty odškodní Slavia pojišťovna.
29.9.2016 Pojistný trh

Brněnská cestovní kancelář Quality Travel ukončila svou činnost a vyhlásila úpadek. Jedním z důvodů bylo prý neseriózní chování partnerů a napjatá situace v Evropě způsobená teroristickými útoky.

Jednatel společnosti Marek Malý se klientům za současnou situaci omluvil a dodal, že všechny pohledávky klientů na prodané zájezdy bude řešit Slavia pojišťovna, se kterou má brněnská cestovka uzavřené pojištění proti úpadku. Jak dodal, cestovní kancelář je pojištěna na víc než 14 milionů korun, což by mělo pokrýt pohledávky všech klientů.

Podle Malého část viny na této situaci má i zahraniční partner. „Hlavním důvodem nastalé situace bylo jednak neseriózní jednání některých našich obchodních partnerů, a dále problémy se zahraničním partnerem na Lago di Garda, který přesto, že jsme úspěšně spolupracovali po několik sezón, upřednostnil v letošním roce klienty z jiných zemí, kde očekával vyšší okamžitý zisk. Dále, neklidná situace v celé Evropě způsobenou teroristickými útoky způsobila pokles prodejů zájezdů, a vzhledem k tomu, že se naše cestovní kancelář na tyto evropské destinace zaměřovala, způsobila nám tato situace obrovské potíže.“ podotkl jednatel.

Dalším negativním faktorem, který ovlivnil osud cestovní kanceláře, byla neklidná situace v celé Evropě v důsledku teroristických útoků. Quality Travel se zaměřovala právě na evropské země. 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články