Do roku 2020 počítá s roboty sedm z deseti firem světa


			Do roku 2020 počítá s roboty sedm z deseti firem světa

Padesát procent firem ve světě aktuálně hodlá povolat na pomoc roboty. Vyplývá to z globální studie poradenské společnosti Deloitte, která oslovila na 400 společností. V horizontu do roku 2020 chce na robotiku sázet dokonce 72 % oslovených podniků.

Do této sféry investovaly poptávané společnosti v průměru už 32,82 milionu eur (3,5 milionu USD). A více než tři čtvrtiny (78 %) přitom plánují ještě větší finanční injekci v nadcházejících třech letech.

„Investice do roboticky řízených procesů se vrátí rychle. Amortizace je mnohdy možná už za méně než jeden rok,“ upozorňuje Werner Kolarik, partner poradenské společnosti Deloitte v Rakousku.


Mohlo by vás zajímat: Výluky na terorismus ubyly. Některé však zůstávají


Aktuálně se hodlá vypořádat s optimalizací pracovních procesů cestou jejich automatizace 53 % poptávaných firem. Nicméně v horizontu do roku 2020 se chce zaměřit na roboticky řízené procesy ve firmách už 72 % z nich. Například v sousedním Rakousku vidí největší potenciál pro nasazení robotů v oblasti účetnictví.

Většina poptávaných společností, které už roboty nasadily, vidí podle závěrů studie jednoznačné výhody. Devět z deseti zmínilo zlepšení v oblasti kvality i produktivity. A dvě třetiny už dokázaly díky tomu snížit náklady.

Za největší výzvu v souvislosti s implementací robotů zmiňovaly dotázané podniky standardizaci a change management. V těchto oblastech čeká firmy zjevně ještě velký kus práce.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS