InsurTech v německy mluvících zemích poprvé stagnuje


			InsurTech v německy mluvících zemích poprvé stagnuje

Počet nově zakládaných firem v oblasti Insurtechu v regionu německy mluvících zemí ubývá. Tento fakt vyplývá z aktuální zprávy „New Players Network“. Jen málo startupů dokázalo posílit svoji tržní pozici. Etablovaní pojistitelé sází čím dál víc na principy kooperace..

Pro v pořadí třetí přehled Insurtechu bylo analyzováno na 80 startupů v německy mluvících zemích. Závěr: vývoj tohoto trhu zažívá aktuálně první stagnaci. Oproti menšímu počtu nově zakládaných firem je na trhu patrná citelná konsolidace. Jen pár společností může konstatovat, že uplynulý rok byl pro ně velmi úspěšný, když dokázaly svoji tržní pozici vlastním vývojem, strategickými partnerstvími nebo prvními úspěchy z kooperací opravdu posílit.

Nově zakládané firmy se i nadále specializují na úzké segmenty a na produkty se specifickými cílovými skupinami. Startupy „uprostřed“, jimž chybí jedinečný koncept a změření, musí o svoji pozici na trhu bojovat.


Mohlo by vás zajímat: Chybějící čárka stála pojistitele 1,8 mil. ATS


Také v roce 2018 pokračuje trend vývoje nových digitálních pojišťoven. Poprvé jsou hlavním pohonem vedle zakladatelů také ve větší míře klasické pojišťovny. Inovační síla v obchodních modelech digitálních pojistitelů vychází zatím ještě stále z úrovně procesů – nikoli produktů a služeb.

Uplynulé měsíce vedly i u pojišťoven k velkým změnám. Významná část z nich se proměnila z „pozorovatele vývoje trhu“ na kooperativní partnery. Spolupracují ve stále větší míře s technologickými a na odvětví nezávislými startupy. Taková kooperace slouží k dalšímu vývoji vlastního hlavního výkonu pojišťovny orientovaného na zákazníka. Zpráva navíc uvádí, že jde o jedinou možnost, jak se na trhu opevnit před potenciálním nástupem velkých technologických obrů, jako jsou Amazon, Google nebo Facebook.

Zdroj: asscompact.at

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články