Změny v ČNB: Nový ředitel sekce regulace. Zástup ve vedení EIOPA


			Změny v ČNB: Nový ředitel sekce regulace. Zástup ve vedení EIOPA

V České národní bance proběhly zajímavé personální úpravy. Český orgán dohledu má nového zástupce ve vedení Evropského orgánu pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění. A také byl jmenován nový ředitel sekce regulace a mezinárodní spolupráce na finančním trhu.

Zuzana Silberová nově ve vedení EIOPA

Česká národní banka má od 3. 6. zastoupení ve vedení Evropského orgánu pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění (EIOPA). Členkou správní rady (Management Board) této organizace je nově Zuzana Silberová, ředitelka sekce dohledu nad finančním trhem ČNB. Rada orgánů dohledu členských států ji do této funkce zvolila na 2,5 roku.Zuzana  Silberová

Paní Zuzana Silberová absolvovala Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (RNDr.), Vysokou školu ekonomickou v Praze (Ph.D.) a dále úspěšně složila zkoušku v certifikovaném programu dlouhodobého vzdělávání na Českém institutu interních auditorů (CIA). Po studiích začala pracovat jako odborná asistentka na katedře matematiky nejprve na univerzitě v Brně a poté na univerzitě v Praze. V roce 1994 nastoupila do České národní banky, kde do roku 2006 působila na různých referentských pozicích v rámci bankovního dohledu.

V roce 2006 byla bankovní radou ČNB zařazena na vedoucí pracovní místo ředitelky odboru dohledu nad pojišťovnictvím a od roku 2008 působila na vedoucím pracovním místě náměstkyně ředitele sekce dohledu nad finančním trhem. Bankovní rada ČNB rozhodla s účinností od 24. února letošního roku o zařazení paní Zuzany Silberové na vedoucí pracovní místo ředitelky sekce dohledu nad finančním trhem ústředí ČNB. Od roku 2011 byla alternátem člena rady a od března 2017 je členkou rady evropských orgánů dohledu EBA a EIOPA. Od roku 2016 je členem řídicího výboru pro rizika a finanční stabilitu EIOPA. Přednáší na domácích i zahraničních konferencích.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Kdyby hloupost nadnášela…


Nový ředitel sekce regulace a mezinárodní spolupráce na finančním trhu ČNB

Novým ředitelem sekce regulace a mezinárodní spolupráce na finančním trhu České národní banky se od 1. července 2018 stane Vojtěch Belling, který nyní vede odbor EU a mezinárodních organizací. Bankovní rada o tom rozhodla na svém jednání 7. června 2018. Současný ředitel sekce regulace a mezinárodní spolupráce Pavel Hollmann se rozhodl po více než dvanáctiletém působení v ČNB odejít do penze.Belling

 PhDr. JUDr. Vojtěch Belling, Ph.D., (37) absolvoval na pražské   Univerzitě Karlově Fakultu sociálních věd, Filozofickou fakultu a   Právnickou fakultu. Doktorát obhájil na Fakultě sociálních věd UK   a v roce 2016 se habilitoval na Masarykově univerzitě v Brně.   Vyučoval mj. na Právnické fakultě UK a Ruprechto-Karlově   univerzitě v Heidelbergu.

 Od r. 2002 pracoval na úředních pozicích na Ministerstvu   zahraničních věcí, Ministerstvu práce a sociálních věcí a v Úřadu   vlády ČR. Zde působil poslední tři roky před svým příchodem do   ČNB v roce 2014 jako státní tajemník pro evropské záležitosti.   Vojtěch Belling v ČNB od ledna 2017 zastává také funkci   náměstka ředitele sekce regulace a mezinárodní spolupráce na   FT. Vojtěch Belling hovoří anglicky, francouzsky a německy.

Zdroj: Česká národní banka

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články