KUPEG: V Praze vzniká centrála úvěrového pojištění


			KUPEG: V Praze vzniká centrála úvěrového pojištění
8.6.2009 Pojistný trh

V Praze vznikne středoevropská centrála úvěrového pojištění, tvrdí Ing. Pavol Parízek, předseda představenstva a generální ředitel KUPEG (Komerční úvěrová pojišťovny EGAP, a.s.).

Český trh úvěrového pojištění prodělal za posledních sedmnáct let dramatický vývoj od nuly až k dnešním mnoha stovkám miliard korun pojištěných pohledávek za každý rok.

„Přesto je míra využití tohoto nástroje v ekonomice méně než poloviční ve srovnání se západní Evropou. Máme proto co dohánět. Obrovský potenciál rozvoje máme bezesporu před sebou od okamžiku vstupu strategického partnera,“ říká Pavol Parízek.

Belgický partner bývalé společnosti EGAP a.s. má síť poboček a dceřiných společností v Londýně, Paříži a Vídni a hodlá ji dál rozšiřovat v západní, střední a východní Evropě.

„V Praze chceme vytvořit organizační a metodickou centrálu pro poskytování úvěrového pojištění v celém středoevropském regionu. To považuji za střednědobý cíl našeho rozvoje,“ dodává Parízek.

Letos v březnu se Ing. Pavol Parízek stal novým předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti KUPEG. Do té doby byl předsedou dozorčí rady KUPEG. Od roku 1992 stál v čele státní úvěrové pojišťovny EGAP, která byla jedním z hlavních nástrojů státní podpory exportu v ČR a která je zakladatelem a menšinovým akcionářem KUPEG.

Novými členy představenstva se stali dva představitelé belgického strategického partnera: Eric Joos a paní Sylvie Hirn.

KUPEG

Zdroj: KUPEG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS